• Ciężko pracujemy nad dostarczeniem ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności aby wyświetlić szczegóły.
          • 23 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Jak co roku 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki, który w 1995 roku ustanowiło UNESCO. Tego dnia świętują ludzie w ponad 100 krajach. W naszej szkole uczniowie także uczcili to wydarzenie. Ułożeni wygodnie na kocykach z miękkimi poduszkami i z przekąskami w zasięgu ręki przekonali się, że można miło spędzić czas czytając książkę. Każda klasa na języku polskim czytała na głos fragmenty wybranych pozycji literackich, bo jak mówiła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

• Konkurs recytatorski

23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Gleśnie odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji”. Konkurencja była ogromna. Było 25 uczestników, którzy pięknie recytowali wiersze znanych pisarzy. Nasze dzieci wybrały utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury miało nie lada wyzwanie, żeby wybrać osoby, które zaprezentowały się najlepiej. Z naszej szkoły wyłoniono dwa 1 miejsca - to wielki zaszczyt dla nas!
            W kategorii 6 latków:
            1 miejsce zajęła Oliwia Bielicka, która recytowała wiersz „Kłamczucha”;
            W kategorii 4-5 latków:
            1 miejsce zdobyła Iga Kowalska, która recytowały wiersz „Zosia Samosia”.

Gratulacje należą się także Julianowi Kempce, Amelii Nowak i Kornelii Modrak za pięknie wyrecytowane utwory. Dziękuję drogie dzieci za odwagę! Było wspaniale :-)

• Warsztaty TUS

Dnia 22 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów 1-3 dotyczące rozpoznawania emocji (TUS). Celem zajęć było kształtowanie właściwych postaw społecznych. Zaoferowane przez prowadzącą - panią Annę Kostecka (Trenerkę TUS terapeutę - pedagoga z PPP w Wyrzysku) warsztaty przybliżyły m.in tematy: empatii, zrozumienia swoich uczuć i złości oraz sposoby rozładowania jej w taki sposób, aby nie ranić innych. Poprzez metody aktywne uświadomiono uczniom, że nie ma emocji „dobrych„ i „złych” - wszystkie są potrzebne. Zaproponowano dzieciom również krótkie zabawy dotyczące emocji. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, że emocje określają, co jest korzystne, a co zagrażające. Dzieciom spodobały się zajęcia i już czekają na następne.

• IV Liga w halową piłkę nożną

5. kwietnia br, w CKZiU w Wyrzysku odbyła się IV Liga w halową piłkę nożną pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego E. Komarowskiego
            Na tezawody zostali zaproszeni także uczniowie Szkoły Podstawowej w Falmierowie. Piątkowy poranek przyniósł nam bardzo wiele emocji.
            Po bardzo dobrej grze naszej drużyny uplasowaliśmy się ostatecznie na II miejscu. Na I miejscu podium stanęła drużyna Szkoły Podstawowej z Wyrzyska, a III miejsce wywalczyli zawodnicy z Osieka nad Notecią.

Zdjęcia: FB CKZiU w Wyrzysku

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych:
      Tomasz Powała
      e-mail: tomaszpowala@wp.pl
      tel:503 585 225
      2. Marek Powała - z-ca Inspektora Ochrony Danych, tel: 504 230 997, e-mail: marek.powala@wp.pl