• 11.02.2024

- dla uczniów - Broszura-dla-dzieci.pdf
        - dla rodziców - Poradnik-dla-rodzicow.pdf

Materiały przygotowane przez p. E. Knioła - pedagoga szkolnego

7 pytań "do obiadu", zamiast "jak w szkole?". Tak dowiesz się, co naprawdę słychać u twojego dziecka 7_pytan.docx.

Materiał przygotowany przez pedagoga specjalnego p. P. Krzycką

Czym jest niepełnosprawność intelektualna? - materiał dla rodziców praca_z_dzieckiem_z_niepeln._intelektualna.docx

8.11.2022
        Materiały przygotowane przez p. E. Knioła
        Sposoby na stres - materiały dla uczniów Stres_-_materialy_dla_ucz..docx
        10 króków, by stać się lepszym rodzicem - 10_krokow_-materialy_dla_rodz..docx

4.10.2022

Kolejny materiał do pobrania od p. pedagog - E. Knioła
        Prawa_i_obowiazki_ucznia_i_rodzica.docx

CZY_TO_JUZ_DEPRESJA_(1).docx

6.02.2022

Materiał dla rodziców:
        Zagrozenia_okresu_dorastania.docx

3.01.2022

Trudnosci_szkolne_a_nadpobudliwosc_psychoruchowa.docx

31.12. 2021

Do pobrania materiał od p. pedagog - E. Knioła
        Jak_zrobic_cos_dobrego_dla_innych.docx

25.04.2021
        Kolejne materiały przygotowane dla rodziców i uczniów przez p. pedagog - E. Knioła, zachęcamy do zapoznania się z nimi.
        Dla uczniów

Zmien_swoje_nawyki_na_dobre_dla_ucznia.docx
        Dla rodziców
        Zmien_swoje_nawyki_na_dobre-_dla_rodzicow.docx

8.04.2021
        Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi dla uczniów i rodziców przez p. pedagog E. Knioła
        Dla uczniów

Rodzaje negatywnych emocji – różne przyczyny, różne podejścia - materiały do pobrania Dla_Uczniow-_Negatywne_emocje.docx

Dla rodziców
        Negatywne emocje? Pomóż dziecku wejść do strefy komfortu - materiały do pobrania Dla_Rodzicow-_Negatywne_emocje.docx

14.02.2021

Jak dbać o poczucie własnej wartości?  - zajęcia warsztatowe

Poczucie własnej wartości jest jak dom na mocnych fundamentach. Daje poczucie bezpieczeństwa, chroni przed nadmiernym wpływem z zewnątrz, ale też dodaje odwagi,  by zwiedzać świat. Wiele badań pokazuje, że jest jednym z najważniejszych czynników sukcesu życiowego. Gdy jest mocne i stabilne, pozwala nawiązywać dobre relacje oraz podejmować wyzwania i realizować cele.   Jak je budować i wzmacniać?

Autorefleksja

Jaki mamy potencjał?

1. Zapraszam Was do zadania, w którym zastanowicie się zarówno nad swoimi mocnymi,  jak i słabymi stronami. Będzie to okazja do lepszego poznania siebie oraz do wyciągnięcia konstruktywnych wniosków z tzw. porażek.

- wypełnij kartę A – „ Jak dbać o poczucie własnej wartości?” Karta_A_Autorefleksja_lekcja_zdalna_Jak_dbac_o_poczucie_wlasnej_wartosci_(1).docx

Jak oswoić wewnętrznego krytyka?

2. Obejrzyj film, z którego dowiesz się kim jest krytyk wewnętrzny, jak działa i jak sobie z nim radzić.

- spróbuj odpowiedzieć sobie na pytania :

Kim jest krytyk wewnętrzny i gdzie mieszka?
        Czego chce krytyk wewnętrzny?
        W jakich sytuacjach może się pojawiać?
        Jakie są sposoby radzenia sobie z nim?
        Jakie inne sposoby przychodzą wam do głowy?

3. Zapoznaj się z prezentacją – „ Jak dbać o poczucie własnej wartości”  . - Karta B karta_B_Prezentacja_lekcja_zdalna_Jak_dbac_o_poczucie_wlasnej_wartosci_(2).pptx

Kreatywne myślenie

Kto mnie wspiera?

4. Nikt tak nie dopinguje i nie dodaje sił, jak rodzina, czy bliscy przyjaciele, którzy trzymają kciuki, wspierają i wierzą w nas mocno. Dlatego warto pamiętać o pielęgnowaniu relacji z innymi ludźmi. Przypomnij sobie o ludziach, którzy są dla Ciebie ważni. Mogą to być osoby, które w ostatnim czasie były dla Ciebie wsparciem np. w podejmowaniu decyzji albo w realizacji planów.
        - Napisz do wybranej osoby SMS-a z podziękowaniem za obecność i wsparcie, z docenieniem jej działań

Trening kreatywności

Jak zrealizować marzenie?

5. Skup się na swoim wybranym marzeniu i zaplanuj drogę do jego realizacji.

Karta C Karta_C_Kreatywne_myslenie_lekcja_zdalna_Jak_dbac_o_poczucie_wlasnej_wartosci.docx

Co wiemy o poczuciu wartości?

Prawdziwie, zdrowe poczucie własnej wartości rodzi się w działaniu. Podejmowanie wyzwań, osiąganie sukcesów i radzenie sobie z przeciwnościami sprawia, że nabieramy zaufania do siebie. Działanie w atmosferze akceptacji, szacunku i życzliwości pozwala przeżywać życie w bezpiecznych warunkach. A zebrane doświadczenia budują obraz siebie. Bezwarunkowa akceptacja siebie pozwala czuć zadowolenie i radość w sytuacji sukcesu, ale też rozczarowanie i smutek w sytuacji porażki. Poczucie wartości nie jest jednak zależne od pojedynczych zdarzeń. Większa liczba okazji do działania, bogaty zbiór doświadczeń i grono wspierających, współpracujących ludzi zwiększają szansę na wysokie i stabilne poczucie własnej wartości oraz – po prostu – na szczęśliwe i spełnione życie.

7.01.2021

U kogo szukać wsparcia?

osoby_i_instytucje_-_ppp(1).docx

Materiały polecane przez pedagoga szkolnego - do pobrania