Dnia 31 maja w oddziale przedszkolnym odbył się uroczysty występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla rodziców dziękując im przede wszystkim za dar życia, za wsparcie i za to, że zawsze są obecni przy nich. Na koniec występu przedszkolaki wręczyły Mamie i Tacie przez siebie przygotowane prezenty. Wszyscy wspólnie obejrzeli prezentację – niespodziankę . Po oficjalnej części na wszystkich czekał poczęstunek. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie, za przygotowanie i za pomoc. Jesteście niezawodni!
Dzień Mamy i Taty u przedszkolaków
Gminny Przegląd Plastyczny
2 czerwca 2023 roku uczennice naszej szkoły: Honorata Gólczyńska, Olga Gołai Kalina Zielińska wzięły udział w I Gminnym Przeglądzie Plastycznym pt. "Twórczość Marii Konopnickiej" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kosztowie.Zadaniem uczestników było zilustrowanie jednego z utworów Marii Konopnickiejw dowolnej technice plastycznej do utworów: "Tęcza" (klasa I), "Jesień" (klasa II),"Co słonko widziało"(klasa III). Komisja oceniała oryginalność pracy, walory artystyczne, pomysłowość.Wszyscy biorący udział w Przeglądzie uczniowie wykonali piękne prace plastyczneWyróżnione uczennice naszej szkoły otrzymały dyplomy i nagrody.Gratulujemy!
3
Strach ma wielkie oczy...
Ale...czy tak już musi pozostać?
My, po obejrzeniu dzisiejszego przedstawienia, już wiemy, co należy zrobić
Ostatni raz przed wakacjami Teatr Bajeczny z Bydgoszczy zabrał nas do malowniczej krainy. Dzieci w skupieniu oglądały grę aktorską.
Tym razem w scenerii dżungli oglądaliśmy letnie przedstawienie pt."Dzielna Sakarii". Oprócz tańców-hulańców, świetnej zabawy, jak zawsze, był morał... nasze strachy można oswoić, nie ma rzeczy niemożliwych!
Bardzo dziękujemy DRUHOM Z OSP GROMADNO, którzy z okazji minionego Dnia Dziecka, sponsorowali teatrzyk.
Konkurs plastyczny
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym "Kosmos na wyciągnięcie ręki" organizowanym przez MGOK w Wyrzysku.
Szczegóły do pobrania:
konkurs_plastyczny_(3).pdf, regulamin_(2).pdf
Termin: 31. sierpnia 2023 r.
Wycieczka do Gromadna
Dnia 5 czerwca w ramach niespodzianki z okazji Dnia Dziecka dzieci z oddziału przedszkolnego, wspólnie z wychowawczynią i rodzicami, wybrały się do Gromadna na pieszą wycieczkę – dopisywała nam przepiękna pogoda. Na pierwszym przystanku mieliśmy spotkanie z kozą Oliwki, jej mama pokazała nam jaką mają śliczną kózkę, dzieci miały możliwość pogłaskania zwierzątka. Kiedy dotarliśmy do celu, czyli na plac zabaw w Gromadnie, czekały na nas same niespodzianki! Jedną z nich były lody - w tak ciepły i słoneczny dzień smakowały najlepiej! Kolejnymi atrakcjami były zabawy i konkurencje przygotowane przez panią Paulinę i panią Anię. Dzieci bawiły się świetnie – wszystkim dopisywały bardzo dobre humory. Na sam koniec dzieci zjadły pyszną pizzę oraz robiły bańki. Dziękuję naszym rodzicom a w szczególności Państwu Kasi i Marcinowi Dróbkom, Pani Martynie Dominiak, Pani Lidii Pietrzak, Pani Krystynie Hamling, Pani Marzenie Kulpie oraz babci Tomka za przybycie, za zaangażowanie i pomoc w całej organizacji wycieczki. A najważniejsze za dobre serce okazane naszym dzieciom - bez Was by się nie udało.
18
Adaptacja w oddziale
6 czerwca odbyły się tzw. drzwi otwarte dla nowo przyjętych dzieci z oddziału przedszkolnego. Na dzieci czekały zabawy i inne atrakcje. Wszyscy bawili się w doskonale. Było mnóstwo uśmiechów. Pierwsze spotkanie z przedszkolem za nami, a więc do zobaczenia we wrześniu moi drodzy! :-)
Informacja od stomatologów
Drodzy rodzice,
informujemy iż mają Państwo możliwość umówienia swoich pociech na:- leczenie w ramach NFZ ( wypełnienia białe),
- zabieg Higienizacyjny ( usuwanie osadu i kamienia ) ZA DARMOInformujemy również, iż mają Państwo możliwość umówienia dzieci do Ortodonty (wizyty do Ortodonty odbywać się będą prywatnie).
Zapraszamy do kontaktu:
White Line Stomatologia Simone Bleck
Plac Powstańców Wielkopolskich 5/1
89-320 WysokaTel. 512380220 ,
e-mail: info@whiteline.pl
Akcja "Rowerowa Stolicy Polski"
1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce i będzie trwać do 30 czerwca
Żeby wziąć udział w i dołożyć swoją cegiełkę do wyniku naszej gminy wystarczy rower i smartfon, zainstalowanie darmowej aplikacji Aktywne Miasta:
https://www.aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz
w kolejnym kroku wybieramy miasto lub gminę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry
Aby jeszcze lepiej motywować się do jazdy na rowerze zaproście swoich znajomych i razem weźcie udział w rywalizacji !
Zachęcam również do tworzenia grup np. Szkoła Podstawowa w Wyrzysku do której mogą dołączyć uczniowie, rodzice lub grup klasowych by klasy rywalizowały w jak największej ilości przejechanych kilometrów.
Info:https://www.aktywne.miasta.pl/.../abcczylinajwaniejszezas...
Najlepszych CYKLISTÓW nagrodzimy na naszej corocznej Gali Sportu Gminy Wyrzysk
Dla uczniów z każdej szkoły, którzy przejadą najwięcej kilometrów do 30 czerwca Gmina Wyrzysk ufunduje nagrody. Uwzględnimy podział na klasy oraz dziewczynka i chłopiec.
PATRIOTYCZNY LATAWIEC
Dzięki Projektowi Laboratoria Przyszłości mogliśmy zorganizować dwuetapowy konkurs na wykonanie własnego Patriotycznego Latawca. Celem konkursu było: rozwijanie aktywności twórczej, pomysłowości, wyobraźni, popularyzowanie zabawy z latawcem, jako sposobu na spędzanie wolnego czasu, rozwój umiejętności plastycznych, technicznych, konstrukcyjnych, kształtowanie poczucia przynależności narodowej i postawy patriotycznej.
I. etap odbył się 26 kwietnia, w którym uczniowie musieli samodzielnie zaprojektować i wykonać latawiec z materiałów przygotowanych przez siebie. Do wykonania pracy mogli korzystać ze sprzętu zakupionego w ramach projektu oraz wykonywać je na specjalistycznym stole.
II. etap odbył się 19 maja, w którym uczniowie prezentowali swoje latawce oraz sprawdzali ich lotność na boisku szkolnym.
Komisja w składzie: pani Halina Urban, pani Elżbieta Knioła i pani Agnieszka Orylska oceniły prace i wybrały najciekawsze latawce.
I miejsce Zuzanna Topór klasa 8
II miejsce Maksymilian Pietrzak klasa 5
III miejsce Lena Konopa klasa 4
Wyróżnienia:
Zofia Piszczek
Martyna Zych
Marcel Grochowski
Wszystkim uczniom dziękuję za udział i zapraszam do kolejnych konkursów.
102
Konkurs recytatorski
W dniu dumy,
W dniu radości,
Jak szeroki Polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Wiwat! Wiwat! Trzeci Maja!
19 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im.Henryka Sienkiewicza w Falmierowie odbył się konkurs recytatorsko – muzyczny o tematyce trzeciomajowej. Uczniowie prezentowali swój talent deklamując wiersz lub śpiewając piosenkę.
Celem tego przedsięwzięcia było kultywowanie tradycji patriotycznych, doskonalenie umiejętności świadomego odbioru tekstów literackich, rozwijanie umiejętności recytacji i zdolności wokalnych, promocja uczniów o uzdolnieniach recytatorskich i muzycznych.
Jury w składzie: pani Agnieszka Posieczek, pani Agnieszka Orylska oraz ks.Adrian Piecuch wyłoniło zwycięzców.
Grupa przedszkolna:
-
Modrak Kornelia, Modrak Dominik
-
Nowak Amelia
-
Budnik Alicja
Recytacja:
-
Konopa Oliwia (klasa I), Durau Julia, Bureta Patrycja (klasa II)
-
Grochowska Nikola (klasa II)
Śpiew:
-
Mrotek Maria, Dróbka Zuzanna (klasa IV)
-
Goła Nadia, Dombetzka Julia, Piszczek Zofia (klasa IV)
-
Badura Julia, Goła Olga, Piszczek Antonina (klasa II)
Serdecznie dziękujemy wszystkim Wykonawcom za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie recytacji i piosenek, życzymy kolejnych sukcesów.
Link do zdjęć https://spfalmierowo.edupage.org/#photos:album:700-
"Drzwi otwarte"
We wtorek, 6. czerwca, w godzinach 10.00 - 12.30 zapraszamy na tzw. "drzwi otwarte" i zajęcia integracyjne dzieci, które od września będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego.
W tym samym czasie 6 - latki będą miały zajęcia dla przyszłych pierwszoklasistów.
Fluzoryzacja
31. maja br. od godz. 11.30 będzie prowadzona w szkole fluoryzacja zębów.
Egzamin ósmoklasisty -
POWODZENIA!!!
Wycieczka do Warszawy
W środę 10 maja klasa 8 wraz ze Szkołą Podstawową z Wyrzyska pod okiem pani Joanny Berndt i pani Bożeny Janickiej oraz dwoma innymi opiekunami ze szkoły z Wyrzyska, wybrała się na wycieczkę trzydniową do Warszawy.
W pierwszym dniu wycieczki (10.05.) uczniowie mieli spotkanie z przewodnikiem, który pokazał większość Warszawy m.in. Stare Miasto, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Narodowy oraz Ogród Saski. Po spotkaniu z przewodnikiem cała grupa z opiekunami wjechała na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. W godzinach wieczornych uczestnicy wycieczki zameldowali się w hotelu "Fotex" w Ząbkach i zjedli pyszną obiadokolację.
Drugiego dnia (11.05.) cała grupa o 7.30 miała śniadanie, które było w formie szwedzkiego stołu. Po posiłku wsiedli do autokaru i wyruszyli w stronę Stadionu Narodowego. W trakcie zwiedzania zobaczyli szatnię piłkarzy, salę konferencyjną i replikę pucharu mistrzostw Polski. Po zwiedzeniu stadionu pojechali do centrum, aby zobaczyć Zamek Królewski, w którym podziwiali mnóstwo cennych rzeźb, obrazów oraz mebli z czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kolejnym etapem wycieczki był Wilanów, tam zobaczyli Rezydencję Jana III Sobieskiego i spacerowali po ogrodach. Na zakończenie dnia uczniowie w ramach niespodzianki pojechali do Stacji Grawitacji – parku trampolin, parku linowego i ścianek wspinaczkowych.
Ostatniego dnia wycieczki do Warszawy (12.05.) przygodę zaczęli od nauki poprzez zabawę, inaczej mówiąc pojechali do Centrum Nauki Kopernik, które jest jednym z najpopularniejszych interaktywnych kompleksów edukacyjnych w Polsce. Następnie weszli na dach Biblioteki Uniwersyteckiej, by spacerować po tamtejszych ogrodach. Z dachu biblioteki mogli zrobić piękne zdjęcia. Uczniowie mieli okazję również zobaczyć na żywo Syrenkę Warszawską z legendy ,,O Warsie i Sawie’’. Ostatnim etapem zwiedzania były Łazienki Królewskie, gdzie podziwiali m.in. wnętrza Pałacu na Wyspie czy pomnik Fryderyka Chopina.
Mimo, iż plan wycieczki był bardzo napięty, wszyscy dobrze się bawili i wrócili do domu zmęczeni, lecz zadowoleni. Pani Joanna Berndt zadbała o to, aby uczniowie zapamiętali z tej podróży jak najwięcej organizując codziennie konkursy z nagrodami, które polegał na pokazaniu swojej wiedzy o Warszawie.
78
Tydzień języka angielskiego
Od 24 do 28 kwietnia w naszej szkole odbył się Tydzień Języka Angielskiego prowadzony przez panią Annę Małek. Termin został wybrany z powodu dwóch ważnych dat:
- 23 kwietnia – Dzień Św. Jerzego patrona Anglii,
- 06 maja w Wielkiej Brytanii odbywała się ceremonia koronacji nowego króla Karola III.
Podczas tygodnia lekcje j. angielskiego obfitowały w liczne atrakcje. Uczniowie korzystali z gier anglojęzycznych, układali puzzle, pracowali w parach i grupach. W klasie ósmej przeprowadzono lekcję metodą stacji w formie Escape Room z kodami QR – uczniowie pracując w grupach musieli znaleźć ukryte zadania, rozwiązać je prawidłowo, a z rozwiązań utworzyć kod do skrzyni, która zawierała nagrody dla najszybszej drużyny. Nauczycielka wykorzystywała również Trimino – trójkątne domino, które jest utrudnioną formą klasycznej wersji domino. W wyniku dopasowania trzech stron każdego kafelka uczniowie układają różne kształty – bryły, gwiazdy lub trójkąty. Odbyły się lekcje kulturowe, w których motywem przewodnim był Londyn.
1 poniedziałek – Na korytarzu pojawiła się wystawa Ciekawostki o Londynie z kodami QR, pod którymi ukryte były informacje, filmiki, wskazówki niezbędne do wykonania zadań zaplanowanych na wtorek.
2 wtorek – Czas na QUIZ – chętni uczniowie otrzymali karty z pytaniami do informacji z wystawy, niezbędne było wykorzystanie smartfonów w celu znalezienia ważnych informacji – za najszybsze udzielenie prawidłowych odpowiedzi przewidziane były nagrody.
3 środa – Jak dobrze znacie hymn Wielkiej Brytanii? – uczniowie w klasach wysłuchiwali kilku różnych hymnów, następnie wybierali tylko brytyjski. W tej konkurencji najlepiej poradziła sobie klasa 6 uzyskując wynik 83%, kolejno ex aequo klasa 7 i 8 z wynikiem 64%. Kolejnymi zadaniami było: ułożenie zwrotki hymnu z rozsypanki oraz dopasowanie wersów do tłumaczeń na j. polski. Tutaj najlepszy wynik należy do klasy 8 – czworo uczniów udzieliło właściwych odpowiedzi. Następnie ex aequo klasa 7 i 4 – w każdej prawidłowo odpowiedziało dwoje uczniów.
4 czwartek – Dzień brytyjskiej flagi - uczniowie ubrali się w kolory związane z flagą brytyjską – granatowy, biały i czerwony - mogli również oprócz ubrań wykorzystać różnego rodzaju gadgety np. flagi itp. Najlepiej zaprezentował się Oleg Kowalski z klasy 5. Natomiast w kategorii klas najwięcej uczniów w biało-czerwono-granatowych kolorach było w klasie 4 – 92%.
5 piątek – English tea time – w sali 12 urządziliśmy herbaciane spotkanie, uczniowie mogli spróbować prawdziwie angielskiej herbatki oraz przypomnieć sobie zasady savoir vivre obowiązujące przy stole. W międzyczasie uczniowie obejrzeli krótki filmik z ciekawostkami o Wielkiej Brytanii.
Został podsumowany konkurs wiedzy o Londynie:
I miejsce Albert Dudziak z kl. 8
II miejsce Oskar Tadych z kl. 8 oraz Kacper Krzywański z kl. 7
III miejsce Ksawery Daniel z kl. 7
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez nauczycielkę j. angielskiego.
Przez cały tydzień obowiązywał konkurs plastyczny: „Jak dobrze znamy idiomy (powiedzenia) angielskie”. Uczniowie wybierali angielskie powiedzenie np. It’s on the tip of my tongue (Mam to na końcu języka) wpisywali je na kartce A4 i ilustrowali znaczenie namalowanym samodzielnie rysunkiem. Najlepsze prace zostaną nagrodzone!
Tydzień języka angielskiego bardzo podobał się uczniom. Zaangażował całą społeczność uczniowską w poznawanie języka i kultury najczęściej używanego języka obcego na świecie.
17
Tydzień Bibliotek
Co roku jest organizowany tzw. Tydzień Bibliotek,. Tegoroczne hasło brzmi „Moja, Twoja, Nasza -BIBLIOTEKA!”.
Uczniowie klas 1 i 3 z wychowawczyniami pp. E. Knioła i R. Nowicką skorzystały z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Wyrzysku i udały się 11. maja na wycieczkę do niej.
W trakcie spotkania utrwalaliśmy m.in. zasady panujące w bibliotece, różnice między biblioteką, księgarnią i antykwariatem.
Obejrzeliśmy najnowsze i najstarsze egzemplarze, jakie można znaleźć w wyrzyskim zbiorze bibliotecznym.
Dzieci rozwiązywały też klamabury - i ta część spotkania dostarczyła największych emocji. Chętni mogli też przeczytać fragmenty książek.
Wyjazd był świetną okazją do podkreślenia jak duże znaczenie ma czytanie oraz do przybliżenia zawodów związanych z książkami takich jak bibliotekarz, księgarz, antykwariusz, pisarz, ilustrator, introligator.
14
Dyskoteka szkolna
Samorząd Uczniowski organizuje w środę, 17. maja, w godz. 17.00 - 20.00 dyskotekę szkolną przeznaczoną dla klas 4 - 8.
Przyjazd i powrót we własnym zakresie.
"Czyste powietrze wokół nas"
Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w programie „Czyste Powietrze wokół nas” Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej z Poznania. Celem przeprowadzonych warsztatów było wzmocnienie wiedzy ogólnej o tematyce palenia papierosów oraz ich szkodliwości dla zdrowia, a także wiedza o zanieczyszczeniach powietrza. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne związane z ową tematyką, a także obejrzały film edukacyjny przestrzegający przed zanieczyszczeniami powietrza, które pochodzą z różnych źródeł. Na koniec projektu dzieci wybrały się na spacer po okolicy promując jak ważne jest czyste powietrze, które wdychamy na co dzień.
1
Spotkanie ze strażakiem
Strażaka, który obchodziliśmy 4 maja w naszym oddziale przedszkolnym gościliśmy pana Adama Kapczyńskiego - naczelnika OSP Gromadno, który przybliżył nam pracę strażaków, pokazał dzieciom samochód strażacki oraz cały sprzęt, który potrzebny jest do ratowania ludzi. Bardzo ważne jest to, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci prawidłowych postaw w sytuacjach zagrażających życiu. Chcielibyśmy bardzo podziękować panu Adamowi za poświęcony nam czas, za prelekcję na temat bezpieczeństwa oraz za prezent w postaci magnesów – dziękujemy bardzo.
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
Archiwum Aktualności