Chłopcy z kl. Va i Vb z okazji Dnia Kobiet zapraszają dziewczynki z klas VA i Vb na zajęcia,
które odbędą się w szkole 8.03.2019 r. o godz. 12.50
Co słychać w szkole?
Michał mistrzem matematyki
Dnia 26 lutego 2019r.w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kosztowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny - Mistrz Matematyki Klas I- III.
W konkursie brali udział uczniowie ze szkoły w Gleśnie, Osieku, Wyrzysku, Falmierowie
i Kosztowie.
Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Pietrzak – kl. I, Zofia Bureta- kl. II
i Michał Białakowski- kl. III.
Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00. Każdy uczeń otrzymał zestaw 15 zadań, na których
rozwiązanie przeznaczono 45 minut.
Komisja konkursu wraz z nauczycielami-opiekunami wyłoniła zwycięzców.
Mistrzem matematyki w kategorii klas trzecich został uczeń naszej szkoły - Michał Białakowski.
Wszyscy laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy!
Wywiadówka
W czwartek, 14. marca br.,
na godz. 15.15
zapraszamy
na wywiadówkę.
"Tłusty Czwartek"
"TŁUSTY CZWARTEK" rozpoczynający ostatni tydzień karnawału przypadał w tym roku 28. lutego.
Wedle tradycji, w tym dniu, dozwolone jest objadanie się pączkami, a według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.
Dzięki Radzie Rodziców, która zakupiła te pyszne ciastka dla wszystkich uczniów oraz pracowników i dostarczyła je do szkoły, nie grozi nam brak pomyślności w ciągu kolejnego roku. W statni czwartek lutego słodkie były nie tylko przerwy. Dziękujemy Rodzicom, że postarali się, byśmy pomyślnie dotrwali do kolejnego "Tłustego czwartku" :-)
Pilskie Targi Edukacyjne
16. lutego br., w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile odbyły się Pilskie Targi Edukacyjne, podczas których szkoły prowadzone przez Powiat Pilski przedstawiły swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Na to wydarzenie udała się także grupa uczniów z klasy VIII, a opiekę nad nimi sprawowały panie Renata Nowicka i Bożena Janicka.
Na miejscu młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną przygotowaną dla nich przez poszczególne placówki, była możliwość rozmowy z nauczycielami i uczniami, obejrzenia mini - wystaw przygotowanych przez szkoły a nawet konsumpcji słodkości. Ósmoklasiści otrzymali też nowo wydane Informatory Edukacyjne na rok szkolny 2019/2020, w którch znajduje się pełna oferta szkół średnich z terenu powiatu pilskiego.Kolejne targi odbędą się 30 marca br. w szkole podstawowej w Wyrzysku, tam będzie można zapoznać się również z ofertą placówek spoza terenu naszego powiatu, swój przyjazd zapowiedziały m.in. szkoły z Nakła i Samostrzela.
Dla uczniów klas VII i VIII zorganizowane będą wkrótce, na terenie naszej szkoły, spotkania z przedstawicielami kilku szkół ponadpodstawowych.
Zapraszamy do biblioteki
Uwaga!
Nowe książki polecają się do czytania!
Zapraszamy do biblioteki szkolnej.
Z wizytą w teatrze
13 lutego br. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Renaty Nowickiej udały się do teatru w Pile na przedstawienie pt. "Wilk i zając". Niektórym towarzyszyli rodzice, babcie i rodzeństwo. Dla dzieci było to pierwsze spokanie z tą formą sztuki. Mogły poznać nowe pojęcia, takie jak scena, rekwizyt, kurtyna, scenografia.
Opowieść była bardzo ciekawa, ilustrowana efektami specjalnymi - kolorowymi światłami, laserami, dymem, zimnymi ogniami. Głownym jej przesłaniem było to, że w świecie jest miejsce dla każdego i wszyscy mamy jakieś talenty i uzdolnienia, ale też do wszyscy mamy obowiązek dbać o wspólne dobro.
Spektakl był interaktywny, widzowie mieli za zadanie np. ostrzegać zająca przed wilkiem. Dzieci były bardzo zadowolone, tym bardziej, że na koniec odbyło się losowanie nagród - niespodzianek. Jedna z nich trafiła do Marysi.
Przedszkolacy zgodnie orzekli, że chętnie pojadą na kolejne przedstawienie teatralne.
Pomagamy...
Harcerki z 21 Drużyny Harcerskiej działającej przy naszej szkole wraz z rodzicami i drużynową przyłączyli się do zbiórki darów na rzecz pogorzelców z Kościerzyna Małego. Akcja odbyła się 10 lutego 2019r. w świetlicy wiejskiej, a została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Falmierowo oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Falmierowie.
Spotkanie z tatą - żołnierzem
W oddziale przedszkolnym realizowany jest cykl zajęć związanych z preorientacją zawodową. Główny ich cel to zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i środowiskiem pracy, kształtowanie pozytywnej i proaktywnej postawy dzieci wobec pracy, a także pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci. Mają one także za zadanie m.in. tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, przekazywanie za pośrednictwem literatury wiedzy na temat zawodów, poznawanie pracy zawodowej własnych rodziców oraz rodziców innych dzieci, włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego.
Zajęcia realizowane są w trakcie bieżącej pracy w oddziale, ale także poprzez wycieczki i spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Głównie są to rodzice przedszkolaków. Jesienią gościliśmy tatę Leny, który jest policjantem, a w lutym odwiedził nas tata Liliany starszy kapral Michał Senska – zawodowy żołnierz.
Pani Michał przybliżył nam specyfikę zawodu żołnierza, opowiadał, czym się na co dzień zajmuje, jakie ma zadania i obowiązki. Przyniósł też do przedszkola kilka przedmiotów związanych z jego pracą – kompas, lusterko (ogromnym zaskoczeniem było dla przedszkolaków, że nie służy ono do przeglądania się w nim, ale do komunikowania się), specjalne tabletki do uzdatniania wody i rzecz, która się najbardziej spodobała – farby, dzięki którym można się maskować. Trzeba przyznać, że wszyscy groźnie w tym „makijażu” wyglądali.
Nasz gość przeprowadził też krótkie szkolenie z musztry.
To było bardzo ekscytujące spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
PS. Jeszcze tego samego dnia większość dzieci deklarowała chęć bycia żołnierzem lub „żołnierką”.
Panu Michałowi bardzo dziękujemy.
Następni rodzice już wyrazili chęć przybycia do przedszkola, a niektórzy zaprosili nas do swojej pracy.
Już nie możemy się doczekać.
Więcej zdjęć w albumie...
Informacja dla Rodziców
Uwaga Rodzice!
W zakładce "Dokumenty szkolne - Regulaminy" znajduje się REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW ZA WYNIKI W NAUCE ORAZ ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE.
Babciu, Dziadku dziękujemy…
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W tym roku uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie wraz z wychowawczynią mgr Haliną Urban , swoje babcie i dziadków zaprosili na niedzielne popołudnie, dnia 3 lutego do sali wiejskiej w Falmierowie. Była to uroczystość zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Falmierowo wraz ze Stowarzyszeniem Nasz Dom przy DPS w Falmierowie. Zanim rozpoczęto część artystyczną wszystkich zebranych gorąco powitała Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska. Uroczystość uświetniła także obecność Dyrektor Szkoły mgr Agnieszki Krzyckiej. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek, a wnuki i wnuczki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Były to piękne, gipsowe figurki. Następnie rozpoczęła się zabawa karnawałowa. Dzieci w przepięknych strojach prosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
W TESCO i w kinie Helios
W środę, 7 lutego 2019roku, uczniowie klas III i IV pod opieką wychowawczyń – p. Marii Malczewskiej i p. Haliny Urban oraz p. Marioli Bromek, udali się do Piły. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w sklepie TESCO. Tu w Dziale Obsługi Klienta czekała na nas pani Magdalena Gacka. Po ciepłym przywitaniu pani Magdalena poprowadziła grupę na zaplecze sklepu do pomieszczeń socjalnych. Każdy uczestnik założył czerwoną kamizelkę, przy okazji zwiedziliśmy stołówkę pracowniczą i pokój wypoczynkowy. Następnie wróciliśmy do sklepu, gdzie naszą wyprawę edukacyjną pt. „Od uprawy do potrawy” przez mikrofon, w formie wierszyka zapowiedział uczeń klasy III - Michał Białakowski. Wędrując po sklepie, zatrzymywaliśmy się w działach: warzyw i owoców, ziaren i przetworów zbożowych, pieczywa, mleka i jego przetworów oraz jaj. W każdym dziale czekało na uczestników jakieś zadanie do wykonania; rebus, zagadka, łamigłówka, odszukanie produktu lub specjalnej naklejki. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego jogurt naturalny jest zdrowszy od owocowego, mieli możliwość degustacji wybranych warzyw, różnych orzechów, suszonych owoców – zdrowego zamiennika cukru oraz świeżo wypieczonej pszennej bagietki. Na specjalnej planszy odszukiwaliśmy skąd i jaką drogą transportu docierają do nas egzotyczne owoce, dowiedzieliśmy się co oznaczają kody na jajkach. W dziale przypraw jednym z zadań było rozpoznanie po zapachu aromatycznej bazylii. Chętni mogli również jej posmakować. Wycieczka edukacyjna zakończyła się wspólnym ułożeniem zdrowej piramidy żywienia z odszukanych podczas wędrówki po sklepie naklejek. Ostatnim zadaniem było samodzielne przygotowanie przez każdego z uczestników zdrowej przekąski z jogurtu naturalnego i skomponowanie jej z dowolnym (wcześniej poznanym podczas wędrówki po sklepie), zdrowym dodatkiem. Do wyboru miedzy innymi były płatki owsiane, świeże i suszone owoce (rodzynki, figi, daktyle), orzechy, migdały.
Na koniec warsztatów otrzymaliśmy zestaw do uprawy pachnących przypraw na parapecie w klasie i książeczki o zdrowym żywieniu.
Kolejnym etapem wyjazdu do Piły było kino Helios, gdzie uczestnicy obejrzeli ciekawy i wzruszający film o przyjaźni dziewczynki z dzikim kotem pt. „Mia i biały lew”. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie późnym popołudniem wrócili do Falmierowa.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2019
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.
Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). „Internet jest wspaniałym źródłem informacji, narzędziem do nauki i oknem na świat. Korzystać z niego należy jednak w sposób świadomy i bezpieczny”. W tym roku, przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy DBI zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. (źródło: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html)
W naszej szkole, w tygodniu poprzedzającym DBI, uczniowie klas VII i VIII przygotowywali w grupach plakaty, a na lekcjach informatyki prezentacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci. We wtorek, 5 lutego 2019 roku, odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas V-VIII, które prowadziła p. Maria Malczewska. Rozpoczęły się krótką pogadanką na temat korzyści i zagrożeń z jakimi możemy spotkać się w sieci. Uczniowie obejrzeli krótkie filmy edukacyjne dotyczące uzależnienia od gier komputerowych, nieprzemyślanego korzystania z materiałów zamieszczonych w sieci oraz o szanowaniu cudzej własności. Następnie odbył się pokaz najciekawszych prezentacji, a podczas krótkich podsumowań analizowane były treści haseł umieszczone na plakatach.
Klasa IV tematykę i tajniki bezpiecznego korzystaniu z Internetu zgłębiać będzie na lekcjach informatyki.
W karnawale...
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe, dlatego 8 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie odbył się taki bal. W imprezie wzięli udział uczniowie klas 0 i II. Tego dnia towarzyszyło dzieciom wiele emocji i wrażeń. W szkole można było spotkać "ducha nocy", wampira, piłkarza, Spider-Mana, małpkę, policjanta, strażaka i wojownika Ninjago. Były także piosenkarka, czarownice, wróżki, księżniczki, Śnieżynka, Czerwony Kapturek, biedronka i różne inne stwory i dziwadła... Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy zmienili się nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach przy znanych hitach. Nie zabrakło też „Kaczuszek” i słynnego „Pociągu” oraz tańców z balonami i tzw. "gorących krzeseł". Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a rodzice przygotowali dla nich słodki poczęstunek.
Więcej zdjęć w galerii.
Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Uwaga Rodzice!
Rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I
na rok szkolny 2019/2020
w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Falmierowie.
Prosimy o zapoznaie się z zasadami rekrutacji.
Zarzadzenie_Nr_0050.19.2019_Burmistrza_Wyrzyska_z_dnia_30_stycznia_2019_r..pdf
Zarzadzenie_Nr_0050.20.2019_Burmistrza_Wyrzyska_z_dnia_30_stycznia_2019_r..pdf
Zarzadzenie_Nr_0050.21.2019_Burmistrza_Wyrzyska_z_dnia_30_stycznia_2019_r..pdf
Druki wniosków i innych dokumentów do pobrania w sekretariacie szkoły.
Spotkanie z J. Chomontkiem
Dnia 1 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedził mistrz świata, rekordzista Księgi Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek - p. Janusz Chomontek. Sportowiec zademonstrował swoje umiejętności w żonglowaniu różnymi piłkami oraz promował zdrowy tryb życia. „Tylko dyscypliną, pracą, nauką i szacunkiem do nauczycieli dojdziecie do sukcesu” – takimi, słowami nasz gość zwrócił się do uczniów. Kilku uczniów miało możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w podbijaniu piłki nożnej. Najlepsi w nagrodę otrzymali autografy p. Chomontka. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem występu mistrza, jego zdolności i zręczności.
Nieobozowa akcja zimowa 2019 cd...
W środę, 16 stycznia, udaliśmy się na krytą pływalnie Naquarius do Nakła nad Notecią. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość aktywnego wypoczywania w czasie ferii zimowych. Korzystali z basenu, zjeżdżalni wodnych, jacuzzi oraz dmuchanego toru przeszkód . Trochę zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do swoich miejscowości.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym :)
Nieobozowa akcja zimowa 2019
W pierwszym tygodniu ferii, we wtorek 15 stycznia, wybraliśmy się na lodowisko do Szamocina. Celem wyjazdu był wypoczynek po pierwszym semestrze nauki, wskazanie młodzieży aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz doskonalenie umiejętności i techniki jazdy na łyżwach. Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i zadowoleni wrócili do domów.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym ;)
Jak co roku gramy z WOŚP
W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Celem akcji było pozyskanie środków „dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Harcerze z naszej szkoły we współpracy z Samorządem Uczniowskim, jak co roku, aktywnie włączyli się w tę ogólnopolską akcję.
W poszczególnych miejscowościach kwestowało 10 wolontariuszy. Byli to uczniowie klas Va, VI, VIIa, VIIb i VIII. Łącznie udało nam się zebrać i przekazać do Sztabu w Wyrzysku kwotę 2970 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie i przeprowadzenie akcji, szczególnie wolontariuszom i ich rodzicom. Dziękujemy za każdą kwotę wrzuconą do puszki.
Do zobaczenia za rok! Sie ma!
Spotkanie z policjantami
8 stycznia naszą szkołę odwiedzili policjanci - młodszy aspirant Juliusz Konopa i sierżant sztabowy Mateusz Tomczyński. Uczniowie z klas 0 - III uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym pt. „Bezpieczne ferie”. Nasi najmłodsi poznali zasady, jakich powinni przestrzegać podczas zabaw na śniegu w okresie ferii zimowych. Uczniowie dowiedzieli się również o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte jeziora i rzeki. Następnie obejrzeli filmik edukacyjny o zasadach bezpieczeństwa na drodze, o znaczeniu elementów odblaskowych dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, szczególnie po zmroku i w warunkach ograniczonej widoczności. Uczniowie zadawali pytania, np. czy mogą jeździć ciągnikiem, kładem po polu lub podwórku. Na koniec spotkania dzieci podziękowały panom w mundurach za miłe spotkanie i cenne informacje. Otrzymały życzenia udanego wypoczynku i bezpiecznych zabaw.
Na spotkanie z gośćmi w mundurach udali się również uczniowie z klas IV – VIII. Jego tematem była odpowiedzialność karna nieletnich. Panowie policjanci zapoznali uczniów z najważniejszymi przepisami prawnymi, mówili o agresji i przemocy oraz jej formach, wyjaśniali czym jest demoralizacja nieletnich, jakie są środki wychowawcze i poprawcze. Nasi uczniowie poznali przykładowe okoliczności świadczące o demoralizacji oraz dowiedzieli się jaka jest odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne. Bardzo dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i cenne informacje.
Archiwum Aktualności