Planujemy też przejażdżki bryczką!!! (Tylko, jesli będzie pogodnie)
W razie niesprzyjającej aury będziemy bawić się na terenie szkoły.
Planujemy też przejażdżki bryczką!!! (Tylko, jesli będzie pogodnie)
W razie niesprzyjającej aury będziemy bawić się na terenie szkoły.
W czwartek, 7. września br.,
na godz. 15.30
zapraszamy Rodziców na zebranie.
Przywozy na zajęcia będą się odbywały wg, następującego harmonogramu:
6.45 - Polinowo
6.50 - Gaj
7.00 - Kościerzyn Wlk
7.20 - Gromadno
7. 15 - Masłowo (bus)
Młotkówko i Dobrzyniewo - bez zmian
Poniżej przedstawiamy harmonogram przywozów na mszę do Gromadna, w dn. 4. września 2017 r.
7.15 - Młotkówko
7.20 - Dobrzyniewo
7.22 - Klawek
7.25 - Falmierowo
7.30 - Polinowo
7.35 - Gaj
7.45 - Kościerzyn Wlk.
7.40 - Masłowo
Rodzice uczniów klas II, III i V mogą od piątku 1.09.2017 r., w godz. 8.30 - 13.00, w bibliotece szkolnej, odbierać podręczniki dla swoich dzieci.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami podręczniki i ćwiczenia zostaną wypożyczone tylko rodzicom lub prawnym opiekunom dzieci.
Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4. września br.
8.00 - Msza w kościele w Gromadnie
9.30 - Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
- sala wiejska w Falmierowie
UBEZPIECZNIE 2017/2018
Rada Rodziców uchwaliła składkę roczną w wysokości 31 zł na dziecko i zawarła umowę ubezpieczenia w firmie InterRisk. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia znajdują się w załącznikach.
Bardzo prosimy o wpłacanie w/w kwoty w klasach u wychowawcy, do 29. września br.
Rada Rodziców
ZAŁĄCZNIKI:
Graficzna_instrukcja_internetowego_zglaszania_szkody.pdf
Informacja dla rodziców dzieci z oddziału zerowego
Proszę dla dzieci przygotować następujące przedmioty: (wszystkie proszę podpisać)
- kapcie w woreczku
- strój gimnastyczny w woreczku
- ręcznik mały
- podkładkę do śniadania
Zestawy pakietów z książkami zostaną zamówione przez Radę Rodziców oddziału, ceny wychowawczyni poda na spotkaniu 4. września br. Samodzielnie proszę zakupić ćwiczenia do religii „Jesteśmy dziećmi Boga” - I. Czarnecka, T. Czarnecka, ks. W. Kubik SJ , Wydawnictwo WAM. Informacje, na temat pozostałych przyborów, pomocy również podamy na spotkaniu 4. września br.
Uwaga! Rodzice uczniów klasy I !
Uczniowie otrzymają darmowe podręczniki, również do języka angielskiego. Należy tylko zakupić podręcznik do religii („Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak, Wydawnictwo Święty Wojciech). Można je także odkupić od uczniów klasy II.
Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w czwartek, tj. 7 września 2017 r. o godz. 15.30, na które serdecznie zapraszamy.
Materiały i przybory szkolne potrzebne w klasie 1
- zeszyt (16 kartkowy ) gładki, w kratkę i w linie ( z wyraźnie widoczną linią
cienką i 2 grubymi, aby dzieci nie myliły liniatury)
- kredki ( mogą być grube „ Bambino”)
- ołówek ( HB )
- długopis ( najlepiej z gumową obudową – idealnie dopasowuje się do dłoni,
taki, który lekko pisze i nie przerywa, ma ciemnoniebieski wkład )
- nożyczki
- klej w sztyfcie ( Patio )
- gumka ( nie korektor!!!)
- linijka
- farby plakatowe ( Astra )
- farby wodne
-3 pędzle różnej grubości
- plastelina
-blok techniczny biały i kolorowy
- blok rysunkowy kolorowy
- wycinanka
- liczydło
- strój do w-f ( granatowe spodenki, biały t-shirt i tenisówki)
W czasie letniego wypoczywania
pamiętajcie o zasadach bezpiecznego zachowania!!!
Gdy słoneczko świeci,
noszą chustki i czapki wszystkie dzieci!
W miejscach strzeżonych się kąpiemy,
ale tylko wtedy, gdy ratownik czuwa,
W rzece niech ryby pływają,
dzieci z basenu korzystają.
Na wędrówki po lesie z dorosłymi wyruszaj,
zakładaj gumowce albo trapery
bo sandałki nie nadają się na leśne spacery.
Nie drażnij zwierząt na podwórku czy w oborze
bo ci się jakieś nieszczęście przydarzyć może.
Nie drażnij pszczół ani innych owadów,
nie będzie ci trzeba robić okładów.
Maszyny rolnicze nie są do zabawy,
więc się nimi nie baw! I nie będzie sprawy.
Klub Sportowy Gromadno, przy współpracy z UKS „Unikat” Falmierowo, zorganizował I Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej. Rozgrywki miały miejsce w dniu 09.07.2017r na boisku w Gromadnie. W zmaganiach piłkarskich wzięło udział 6 drużyn, po 3 w kategorii: dziewcząt i chłopców. Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym". Klasyfikacja przedstawia się następująco:
dziewczęta:
I m-ce Kościerzyn Wlk.
II m-ce Gromadno
III m-ce Falmierowo
chłopcy:
I m-ce Gromadno
II m-ce Falmierowo
III m-ce Kościerzyn Wlk.
Podczas turnieju wyłoniono "Króla strzelców" w każdej kategorii i nagrodzono specjalnymi pucharami.
Dziewczęta - Wiktoria Borowczak
Chłopcy - Michał Kowalski
Drużyny otrzymały puchary i piłki. Przedsięwzięcie było dofinansowane ze środków budżetu gminy w ramach programu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz ochrony i promocji zdrowia w gminie Wyrzysk w roku 2017. Organizatorzy pragną gorąco podziękować sponsorom: OSiR Wyrzysk, firmie „Mrotek” Gromadno, Radzie Sołeckiej Gromadno i członkom zarządu KS Gromadno oraz UKS „Unikat” Falmierowo.
KLUB SPORTOWY „GROMADNO”
I UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „UNIKAT”
ZAPRASZAJĄ NA
WAKACYJNY
TURNIEJ
PIŁKI NOŻNEJ
TURNIEJ ROZPOCZNIE SIĘ NA BOISKU SPORTOWYM W GROMADNIE
W DNIU 9.07.2017 r. O GODZ. 12.00
W poniedziałek, 3 lipca 2017r., na boisku szkolnym w Falmierowie Uczniowski Klub Sportowy „Unikat” zorganizował imprezę pod nazwą „Gry i zabawy na wesoło”.
Zajęcia miały na celu wyrabianie sprawności, zwinności, szybkości, umiejętności współpracy, uważności i dokładności w działaniu, a także wykształcenie u dzieci nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego wspólnie z innymi członkami rodziny, przebywając przy tym na świeżym powietrzu.
Rodzice, którzy wspólnie z dziećmi przybyli tego dnia do szkoły, wspominali zabawy z czasów swego dzieciństwa, np. podchody, grę w klasy czy w „klipę” i inne sposoby spędzania czasu wolnego, zwłaszcza podczas wakacji. Dziewczynki, zachęcone tymi opowiadaniami, rozpoczęły swoje zabawy od zbierania kwiatków. Następnie wspólnie z panią Ewą Śliga plotły wianki. Chłopcy, nad którymi czuwała p. Renata Nowicka, rozegrali w tym czasie mecz mini-piłki nożnej. Później rozpoczęły się zabawy sportowe, m.in. wyścigi rzędów, przeciąganie liny i konkurs strzałów na bramkę, utrudniony tym razem, bo z użyciem alkogogli.
Nowością, zaproponowaną w tym roku, były wyścigi na nartach (dziękujemy SP w Osieku n. Not. za wypożyczenie sprzętu). Dostarczyły one uczestnikom wiele emocji, ale też pokazały jak trudna bywa praca zespołowa, bo tylko wtedy, gdy wszyscy zgodnie współpracowali, można liczyć na wygraną.
Do rywalizacji we wszystkich dyscyplinach aktywnie włączyli się rodzice i panie, które zajęcia przygotowały. Podczas przeciągania liny i wyścigów na nartach oprócz rywalizacji było też dużo śmiechu. W przerwach między konkurencjami uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku. Na koniec wszyscy, także dorośli, otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Tego dnia nawet kapryśna tegoroczna pogoda nam dopisywała i wszyscy zgodnie stwierdzili, że chętnie wezmą udział w kolejnych takich zajęciach.
Więcej zdjęć pod linkiem http://spfalmierowo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=123
W dniu 23 czerwca harcerze z naszej drużyny zakończyli rok szkolny nocowaniem w namiotach na boisku przy sali wiejskiej w Dobrzyniewie. I chociaż niektórych przestraszyła pogoda, mogą żałować, że z nami nie byli. Po rozbiciu namiotów piekliśmy pyszne kiełbaski przy ognisku. Następnie odbył się mecz z udziałem rodziców. Nawet nie wiedzieliśmy, że niektórzy są tak utalentowani. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy na podchody. Dziewczynki pod opieką pani Alicji Święch uciekały i przygotowywały wymyślne zadania. Chłopcy wraz z paniami Eweliną Moś i drużynową Mariolą Bromek, próbowali je dogonić. I tu przydały się latarki. Zabawa wywiodła nas do Młotkówka i z powrotem do Dobrzyniewa, była zarazem sprawdzianem odwagi harcerzy. Na zakończenie wszyscy usiedli przy ognisku śpiewając harcerskie piosenki i słuchając opowieści. Następnie wszyscy udali się do namiotów, ale jakoś trudno było zasnąć…
Rano pysznymi pączkami przywitał nas pan sołtys Dobrzyniewa. Po spakowaniu namiotów i śniadaniu, zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do domów.
Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować panu Leszkowi Malczewskiemu, sołtysowi Dobrzyniewa, który nie tylko udostępnił nam salę i boisko, przygotował ognisko, ale też wspaniale nas ugościł. Dziękujemy również pani Ewelinie Moś, która bardzo pomogła w zorganizowaniu nocki i była opiekunem.
UKS "Unikat" zaprasza 3. lipca br. (poniedziałek) w godz. 9.30 - 12.00 do szkoły w Falmierowie na wakacyjne "Gry i zabawy na wesoło".
Mile widziani rodzice, opiekunowie, rodzeństwo.
Wiek uczestników dowolny.
Dla wszystkich uczestników przewidziane drobne nagrody rzeczowe i słodycze.
Dnia 27 czerwca prawie 40 osobowa grupa uczniów i rodziców pod opieką pań E. Knioła, K. Kucharskiej i R. Nowickiej, zaopatrzona w kaski i kamizelki odblaskowe, wyruszyła na wycieczkę rowerową do Glesna. Organizatorami wyjazdu byli Uczniowski Klub Sportowy „Unikat” i Szkoła Podstawowa w Falmierowie. Celem wycieczki było upowszechnianie rekreacji i turystki, jako formy spędzania czasu wolnego, poznawanie piękna najbliższej okolicy i zachęcanie do uprawiania sportu, nie tylko jazdy na rowerze, ale też np. jazdy konnej. Po krótkim odpoczynku w Kościerzynie Wlk., ruszyliśmy w dalszą drogę i przez Hercowo dotarliśmy do Glesna. W czasie jazdy niektórzy z nas widzieli zająca, który przez kilkadziesiąt metrów biegł przed nami, jakby chciał pokazać nam trasę.
Na miejscu czekały już na nas liczne atrakcje, przygotowane przez pracowników stadniny .
Dnia 23 czerwca „po raz ostatni zadźwięczał dzwonek” w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie. Zanim to nastąpiło, wzięliśmy udział we mszy św., którą w kościele parafialnym w Gromadnie odprawił ksiądz Andrzej Kalita.
Po nabożeństwie zgromadziliśmy się w świetlicy wiejskiej w Falmierowie na uroczystej ceremonii zakończenia roku szkolnego. Dyrektor szkoły, p. Agnieszka Krzycka, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu przez zgromadzonych w sali hymnu państwowego, serdecznie i gorąco przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. W swoim przemówieniu wyróżniła wszystkich laureatów konkursów, turniejów i zawodów sportowych na szczeblu gminnym i powiatowym. Na koniec życzyła uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.
Następnie przystąpiono do wręczenia uczniom świadectw z wyróżnieniami oraz nagród książkowych.
Klasa VI:
Wiktoria Dróbka – 5,83 Marta M. Mrotek – 5,17
Dominika Kowalska - 5,43 Julia Piwowarczyk – 5,17
Kinga Bąk – 5,25 Maria Kowalska – 4, 92
Natalia Dróbka – 5,25 Szymon Trojański – 4,92
Martyna Gieruć – 5,25
Klasa Va :
Aleksandra Pikulik – 5,20
Jagoda Danelska – 5,00
Klasa Vb :
Natalia Kaleta – 5,41
Małgorzata Kuna – 5,33
Hubert Mrotek – 4,83
Klasa IV :
Paweł Kędziora – 4,92
Magdalena Moś – 4,83
Za dobrą naukę i osiągnięcia w konkursach zostali wyróżnieni również uczniowie klas młodszych.
Klasa IIIa :
- Aleksandra Krzycka - Weronika Wajer
- Aleksandra Ignasiak - Lidia Kowalska
- Zuzanna Włodarek - Klaudia Dróbka
- Bartłomiej Kowalski - Mateusz Stefanów
Klasa IIIb :
- Julia Wojtczak
- Mikołaj Uliński
- Sebastian Marchewka
Klasa II :
- Marcelina Gieruć - Oskar Tadych
- Zofia Bura - Adam Ignasiak
- Antonina Dudek - Dawid Dutkiewicz
- Mikołaj Kędziora
Klasa I :
- Michał Białkowski
- Ksawery Daniel
- Julia Kowalska
- Natalia Kozioł
Miano prymusa szkoły ze średnią ocen 5,83 na świadectwie uzyskała uczennica klasy szóstej, Wiktoria Dróbka. Rada Rodziców ufundowała dla niej nagrodę pieniężną.
Następnie wychowawcy klas oraz dyrektor szkoły, p. Agnieszka Krzycka, wręczyli listy gratulacyjne rodzicom za bardzo dobre i wzorowe wychowanie córki/syna. W gronie wyróżnionych znaleźli się państwo :
L. M. Dróbka I. M. Pikulik M. P. Kaleta
S. K. Kowalscy A. P. Danelscy A. P. Kuna
A. W. Bąk K. G. Gieruć M. R. Mrotek E. D. Piwowarczyk
Dla najlepszych uczniów, którzy angażowali się w życie szkoły, osiągali wysokie wyniki w konkursach oraz godnie nas reprezentowali, zostały przygotowane nagrody i dyplomy.
Konkursy ekologiczne i ekologiczno-wędkarskie:
- Mikołaj Torochow
- Jakub Torochow
II Szkolny Konkurs Języka Polskiego pt. „Ortograficzna corrida”w kl. IV-VI
1. Natalia Kaleta
2. Natalia Dróbka
3. Julia Piwowarczyk
Praca na rzecz Samorządu Uczniowskiego:
- Natalia Dróbka - Małgorzata Kuna
- Martyna Gieruć - Marta Mrotek
- Natalia Kaleta - Ewelina Kotarak
Czytelnictwo:
- Aleksandra Krzycka - Lidia Kowalska - Natalia Kozioł
- Aleksandra Ignasiak - Magdalena Moś - Julia Kowalska
- Klaudia Dróbka - Paweł Kędziora - Agata Kot
- Agnieszka Korpal - Mikołaj Kędziora - Antonina Dudek
- Anna Korpal - Zofia Bura
Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem w kl. II-III
1. Zuzanna Włodarek
2. Aleksandra Krzycka
3. Aleksandra Ignasiak
Osiągnięcia sportowe:
- Kinga Bąk
- Marcin Bury
- Piotr Wojda
- Mateusz Żmidziński
Na koniec dyrektor szkoły, p. Agnieszka Krzycka, pożegnała kończące pracę w szkole nauczycielki - p. H. Bednarek oraz p. K. Kucharską. Podziękowała im za rzetelną i pełną zaangażowania pracę.
Rada Rodziców szczególnie serdecznie podziękowała p. H. Bednarek za długoletnią pracę.
Na spotkaniach z wychowawcami w klasach pozostali uczniowie odebrali swoje świadectwa.
Dzieci z oddziału przedszkolnego podsumowania roku przedszkolnego dokonały już w czwartek, 22. czerwca. Tego dnia do oddziału przybyli rodzice i pani dyrektor Agnieszka Krzycka. Przedszkolacy zaprezentowali program artystyczny, który opowiadał o ichpracy i osiągnięciach w ciągu roku szkolnego, nie zabrakło w nim piosenek i tańców. Dzieci pożegnały też swoich kolegów, którzy od września zaczną naukę w kl. I.Na koniec obdarowani zostali książeczkami. W piątek 23. czerwca wszyscy przybyli do szkoły, by odebrać dyplomy ukończenia przedszkola.
Dnia 21 czerwca 2017r. uczniowie z kl. IV i Va pod opieką wychowawczyń - Marioli Bromek i Alicji Święch, a także p. Marii Kędziory, wzięli udział w wycieczce rowerowej. Główne cele tej wyprawy to; poznanie walorów krajoznawczych najbliższej okolicy, integrowanie uczniów i zachęcanie ich do czynnego wypoczynku, zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na naszej trasie znalazły się następujące wsie: Falmierowo, Polinowo, Gaj, Hercowo, Kościerzyn Wielki, Gromadno, Młotkówko, Dobrzyniewo.
Oto opowiadanie Aleksandry Pikulik z kl. V a na temat wycieczki rowerowej.
Hurrra! Dzisiaj udało mi się przejechać na rowerze 30 kilometrów!
Najpierw spotkaliśmy się przed szkołą, założyliśmy kaski rowerowe i kamizelki odblaskowe. Ostatni przegląd rowerów, wysłuchanie zasad poruszania się po drodze i ustawiamy się w dłuuugi rząd, który przypomina stonogę. Pani dyrektor życzyła nam udanej wycieczki i wielu miłych wrażeń.
Ruszyliśmy wolno, kierując się w stronę Polinowa. W drodze rozwiązało mi się sznurowadło i zaplątało tak, że nie mogłam jechać. Gwałtownie zatrzymałam się i wywołałam małe zamieszanie, ale po chwili wszyscy się z tego śmieliśmy.mW Polinowie przejeżdżaliśmy obok domu Julki, w oknie stał jej młodszy brat i machał do nas. Dotarliśmy do Gaju i do starego mostu kolejowego z czerwonej cegły. Ależ jest zniszczony! W Kościerzynie przejechaliśmy przez most nad Łobzonką obok elektrowni wodnej. Potem trochę nas wytrzęsło, kiedy zjeżdżaliśmy z górki po bruku. Wreszcie Hercowo i gospodarstwo rodziców Arka. Widzieliśmy mnóstwo różnych zwierząt: gołębie, bażanty, pawie, dzikie kaczki, króliki, konie. Najbardziej jednak podobały mi się psy. Jeden był naprawdę wielki, drugi mniejszy, a trzeci taki malutki, jak głowa tego największego. Niektórzy jeździli na kucyku. Potem ruszyliśmy w drogę, znowu kawałek brukiem, ale pod górkę. W Kościerzynie Wielkim zatrzymaliśmy się na lody. Słońce wyjrzało zza chmur, kiedy zbliżaliśmy się do kolejnej miejscowości. Witało nas moje Gromadno, a my wszystkim machaliśmy. Zatrzymaliśmy się u rodziców Karola - odwiedziliśmy Klaudię, zjedliśmy pyszne truskawki i ciasteczka, widzieliśmy hodowlę królików. I znowu w drogę. Jechaliśmy obok naszego kościoła parafialnego, potem szosą do Falmierowa, ale przy figurze św. Jana Nepomucena skręciliśmy w prawo i polną drogą kierowaliśmy się na Młotkówko. Jak było więcej piachu, to krzyczeliśmy: „Aaa! Ruchome piaski!” Było śmiesznie, ale niektórzy czuli zmęczenie. Wreszcie dotarliśmy do Dobrzyniewa. Pokonaliśmy szczęśliwie ruchliwą drogę i znaleźliśmy się w gospodarstwie rodziców Dawida. Jego rodzice przygotowali ognisko, w którym piekliśmy kiełbaski. Mimo zmęczenia chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczyny głaskały kotki.’ Było mi smutno, bo mam uczulenie na ich sierść. Ale mogłyśmy pograć w piłkarzyki. Nagle niespodzianka! Mniam! Tata Dawida rozdał wszystkim lody, a mama poczęstowała ciastem. A później zawody w przeciąganiu liny. Chłopcy na dziewczyny.I dziewczyny wygraaały! Podziękowaliśmy rodzicom Dawida i wyruszyliśmy w dalszą drogę. Szczęśliwie dojechaliśmy do szkoły.
Jej!!! Choć nogi bolały, wycieczka była super. Jestem zadowolona, że przejechałam tyle kilometrów.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy nas ugościli – p. E.K. Wojda, p. M.W. Kulpa, p. A.M. Sowa.
ZAPRASZAMY
Dnia 19 czerwca 2017r. gościliśmy w szkole psychologa z Pracowni Profilaktycznej KROKUS z Krakowa, p. Agnieszkę Szeksztełło, która poprowadziła zajęcia promujące wśród naszych uczniów postawy asertywne oraz przedstawiające zagrożenia czyhające na nich podczas wakacji. Innym niezwykle ważnym celem warsztatów było kształtowanie wśród uczniów poczucia odpowiedzialności za siebie, przyjaciół, bliskich.
Podczas zajęć rozmawiano na temat powodów sięgania przez młodych ludzi po alkohol. Wyjaśniano, jak alkohol i inne niebezpieczne substancje wpływają na mózg człowieka i funkcjonowanie całego organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży. Pani psycholog mówiła też o tym, czym jest uzależnienie i jak się objawia oraz jak groźne mogą być jego skutki.
Dużo miejsca poświęciła na ważny dzisiaj problem – umiejętność radzenia sobie z presją rówieśniczą. Zaprezentowała uczniom różne sposoby odmawiania, skrajne postawy nieasertywne i do czego one mogą doprowadzić. Jednocześnie zachęcała uczniów do tego, aby mieli odwagę być sobą.
Kolejny ważny temat związany z bezpiecznym wypoczynkiem to do czego prowadzić może nadmierna brawura, która, często w powiązaniu z alkoholem, jest najczęstszą przyczyną utonięć. Alkohol, jak i inne substancje psychoaktywne, ogranicza koordynację ruchową oraz umiejętność rozpoznania i oceny stopnia niebezpieczeństwa.
Przedstawione na warsztatach treści profilaktyczne opierały się na prezentacji multimedialnej, a dzieci aktywnie uczestniczyły w 90-minutowych zajęciach, np. grając w różnych scenkach.
8.00 - Msza Św. w kościele w Gromadnie
9.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali wiejskiej w Falmierowie, następnie uroczystości w poszczególnych klasach.
Przywozy na mszę
7.30 - Falmierowo
7.35 Polinowo
7.45 - Kościerzyn Wlk.
Dzieci z Dobrzyniewa i Młotkówka "białym" autobusem i bus z Masłowa - wg. normalnego rozkładu, zostaną zawiezione do Gromadna.
Powered by aSc EduPage