Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte - wywiadówkę, w piatek, tj., 12 października br.
Szczegółowe informacje dotyczące godziny otrzymacie Państwo od wychowawcy.
Rodziców kl. VIIIa zapraszamy na godz. 15.00,
sala nr 13.
Co słychać w szkole?
"Drzwi Otwarte"
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Już od poniedziałku, 22 września, przygotowywaliśmy się do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole czytaliśmy głośno przy każdej nadarzającej się okazji. Działo się tak w czasie lekcji, na przerwach, podczas zajęć bibliotecznych i innych. Czytali nauczyciele, uczniowie, pani bibliotekarka. Czytając głośno, zachęcaliśmy uczniów do częstszego sięgania po książki.
W piątek, 29 września, uczniowie klasy VII B: Natalia Kaleta, Małgorzata Kuna i Łukasz Pikulik, pod okiem pani Marioli Bromek, umilali czas swoim młodszym kolegom i koleżankom czytaniem na głos wesołych opowiadań.
Zachęcamy wszystkich do kontynuowania akcji głośnego czytania w swoich domach.
Czytanie ze Słodziakami
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
28 września br., z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z oddziału zerowego zostały zaproszone przez swoich kolegów z klas I, II i III do wysłuchania fragmentów książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Na tym spotkaniu towarzyszyły przedszkolakom i uczniom maskotki Słodziaków.
Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o przygodach jeża Jerzyka, sowy Zosi, bobra Borysa, zajęczycy Zuzi, lisa Lucka i rysia Rysia, a później zgodnie stwierdziły, że bardzo im się one spodobały.
Dziękujemy za zaproszenie.
Spotkanie z policjantami
W czwartek, 27 września, do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście w mundurach – policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku: młodszy aspirant Juliusz Konopa, sierżant sztabowy Tomasz Suski i sierżant sztabowy Marcin Cichosz. Na spotkanie z nimi udali się uczniowie klas I – III naszej szkoły. Panowie policjanci poprowadzili z dziećmi krótką pogadankę o bezpieczeństwie na drodze, wytłumaczyli, dlaczego elementy odblaskowe są ważne dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, szczególnie po zmroku i w warunkach ograniczonej widoczności.
Uczniowie w skupieniu obejrzeli krótkie filmy edukacyjne o tym, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i jako pasażer samochodu osobowego. Prowadzący wspomniał o konieczności jazdy dzieci w fotelikach, o zapinaniu pasów na czas jazdy oraz o tym, by pasażerowie nie przeszkadzali kierującemu pojazdem. Dzieci dowiedziały się, co to jest zasada ograniczonego zaufania, kiedy muszą przechodzić po pasach oraz o tym, jak przejść na drugą stronę jezdni, gdy pasów nie ma w pobliżu.
Na zakończenie uczniowie pochwalili się znajomością numerów telefonów alarmowych i mogli zadawać prowadzącym pytania. Pamiątkowa fotografia zakończyła ciekawe spotkanie z policjantami.
Po spotkaniu z klasami I-III policjanci odwiedzili też dzieci z oddziału przedszkolnego. Najmłodsi mieli okazję nie tylko utrwalić zasady ruchu drogowego, ale również zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta. Było wiele pytań, zwłaszcza o ..... kajdanki. Najodważniejsi pozwolili założyć je sobie na ręce. Michał przymierzył także inne elementy stroju policjanta. Najwięcej radości dała dzieciom możliwość zobaczenia z bliska radiowozu, a niektórzy weszli do środka.
Takie spotkania pokazują, że policjant, to osoba, do której można mieć zaufanie i w każdej sytuacji poprosić o pomoc.
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się co roku w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych jej przypadków podczas mini egzaminów.
Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. W tym roku do akcji przyłączyło się 4579 szkół, w tym nasza. Koordynatorem akcji była pani Mariola Bromek, natomiast w role egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy Vb: Lidia Kowalska, Klaudia Ożga, Julia Wojtczak i Przemysław Kabat. Uczniowie ci, zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia, tworzyli Patrole Egzaminacyjne. Przepytywali kolegów ze szkoły, nauczycieli i innych pracowników. Do egzaminu przystąpiło łącznie ponad 110 osób, a na najlepszych czekają pamiątkowe legitymacje MT EXPERT.
Ponadto w tym dniu podczas lekcji matematyki uczniowie grali w ciekawe gry i rozwiązywali łamigłówki, oczywiście z tabliczką mnożenia w roli głównej.
Dzień Języków Obcych
W środę, 26 września, obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Na lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy VI, pod opieką pani Marioli Bromek, rozwiązywali łamigłówki językowe. Korzystając z Internetu szóstoklasiści przetłumaczyli też kilka słów na różne języki obce i zapisali je na kolorowych kartkach, które zostały rozwieszone na dolnym korytarzu naszej szkoły.
Śladami Powstańców Wielkopolskich po Ziemi Wyrzyskiej
W piątek, 21 września, wyjechaliśmy do Wyrzyska, aby uczestniczyć w trzydniowym harcerskim Rajdzie Szlakami Powstańców Wielkopolskich po Ziemi Wyrzyskiej. Rajd miał na celu uczczenie stulecia rocznicy Powstania Wielkopolskiego i poległych powstańców wielkopolskich oraz krzewienie patriotyzmu wśród zuchów i harcerzy. Uczestnicy mieli możliwość poznania i uczczenia miejsc pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim na terenie gminy Wyrzysk oraz wykazania się sprawnością fizyczną.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena Moś, Marta Pasieta, Paweł Kędziora, Mikołaj Kędziora, Kacper Sowa i Mateusz Żmidziński. Opiekę nad harcerzami sprawowała drużynowa Mariola Bromek.
Od samego początku na przybyłych harcerzy czekało wiele atrakcji. W piątek odbyła się projekcja filmu historycznego oraz Wielki Quiz o Wielkopolsce. W sobotę rano spotkaliśmy się w sali widowiskowej na uroczystym apelu otwierającym rajd. W tym dniu wzięliśmy udział nie tylko w rajdzie ulicami Wyrzyska, ale także w rozgrywkach w piłkę nożną, w których udało nam się wywalczyć IV miejsce. Po południu odbyła się wieczornica harcerska poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wieczorem harcerze wzięli udział we wspólnych zabawach i pląsach. Natomiast w nocy czekała na nas jeszcze jedna atrakcja, którą okazał się alarm nocny. Po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy do centrum miasta, aby zdobyć zaszyfrowaną wiadomość. Noc minęła szybko, a w niedzielę po śniadaniu spotkaliśmy się na uroczystym apelu podsumowującym rajd.
Do zobaczenia na kolejnym rajdzie. Czuwaj!
Dzień Przedszkolaka
20. września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka, który ma na celu propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego i dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zaczęły ten dzień od organizowania przyjęć dla naszych przedszkolnych lal i pluszaków. Następnie odwiedziła nas pani bibliotekarka, która przeczytała nam bajkę o wesołych zwierzakach.
Kolejnymi etapem świętowania były zajęcia ruchowe przy muzyce, m.in z chustą animacyjną Klanza i przy piosence „Dzień Przedszkolaka”. Postanowiliśmy też pokazać, że mali przedszkolacy, nawet w dniu swojego święta pamietają o innych. W tym roku zadbaliśmy o Ziemię, biorąc udział w akcji "Sprzątania Świata".
Dzień zakończony został słodkim poczęstunkiem - babeczkami upieczonymi przez mamę Lucka. Były przepyszne.
Rodzice sprawili nam wielką radość i podarowali "węża spacerowego", który szybko zyskał imię - Stefan. Teraz towarzyszy nam na spacerach po wsi. To był niezwykły dzień.
Dziękujemy!
Judo w naszej szkole
18 września br. gościliśmy w naszej szkole trenera i zawodników JUDO. Zaproszeni goście z JUDO JOPEK TEAM prowadzą zajęcia zarówno w Pile, Trzciance, Kaczorach, Białośliwiu, Łobżenicy. Uczniowie mieli niesamowitą okazję poznać i na własne oczy zobaczyć chwyty JUDO. Niespodziankę sprawili nam również nasi uczniowie, którzy należą do klubu: Kacper ( 8a) i Zuzanna ( 4a), którzy również pokazali kilka profesjonalnych chwytów.
Spotkanie zostało zorganizowane przez mamę rodzeństwa- p. Renatę Topór, której bardzo dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej za możliwość obejrzenia niesamowitego pokazu umiejętności i technik walki.
JUDO uczy opanowania i koncentracji potrzebnej zarówno w szkole, jak i na co dzień.
Zapraszamy chętnych !!!!
"Sprzątanie Świata"
20 września 2018 roku uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy Vb, VI i VIIa wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata’’.
Tegoroczna edycja była jubileuszowa ( ćwierćwieczna ), a odbywała się pod hasłem ,,Akcja – segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej’’.
Celem tej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów, a więc zwiększenie ilości śmieci zbieranych w segregacji, a także czystości tak zbieranych odpadów.
Dzięki kolorowym workom uczyliśmy się poprawnie segregować śmieci. Wbrew pozorom nie jest to wcale prosta sprawa i wymaga chwili zastanowienia się, zanim dany odpad wrzuci się do odpowiedniego worka.
Wszyscy uczestnicy akcji „Sprzątanie świata” stwierdzili, że dzięki takim działaniom pomagamy przyrodzie i ratujemy naszą Ziemię oraz przyczyniamy się do zwiększenia recyklingu.
Czyż na kajaczkach nie jest pięknie?
W słoneczną niedzielę, 16 września, grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Falmierowie zrzeszonych w UKS Unikat wybrała się na spływ kajakowy. Pogoda była wyborna, a humory dopisywały, kiedy wszyscy ruszyliśmy rzeką Piławą, aby pokonać trasę ze Szwecji do Czechynia. Niektórzy płynęli pierwszy raz w życiu, a że nurt był wartki, ich kajaki zachowywały się fliper – od przeszkody do przeszkody, od brzegu do brzegu. Jednak pod koniec spływu wszyscy już radzili sobie ze swoimi kajakami wybornie.
Pojezierze Wałeckie to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, przyjeżdżają tu ludzie z całego kraju. Mijaliśmy piękne lasy, obserwowaliśmy dzikie ptactwo i podziwialiśmy wszystko, co przyroda może zaoferować podczas takiej wycieczki. Na koniec oczywiście ognisko, a po wysiłku apetyty dopisywały. Po południu, pełni wrażeń, wróciliśmy do domów.
Mamy nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać, że taka przygoda z wiosłami jest wspaniałą profilaktyką - uczy zdrowego stylu życia, obcowania z przyrodą, wyrabia tężyzną fizyczną (ręce trochę bolały). Uczestnicy już się zapowiedzieli na wiosenny spływ i nie mogą się go doczekać.
W spływie uczestniczyli p. Mariola Bromek i Marek Kułakowski, który go przygotował. Podziękowania należą się także p. Renacie Nowickiej, która pomogła w jego organizacji i dyrektor szkoły, p. Agnieszce Krzyckiej, która nad wszystkim czuwała.
Wydatek współfinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Wyrzysku, na rok 2018.
Dzień Kropki
15 września obchodzony jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
Dzieci z oddziału przedszkolnego realizowały zajęcia związane z tą tematyką w dniach 17. i 18. września. Zaczęliśmy od wysłuchania historii małej Vashti, bohaterki książki Petera H. Reynolds’a, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Następnie dzieci, ćwicząc znajomość swojego imienia, wykonywały "kropkowe" wizytówki, szukały kropek na ubraniach, zabawkach, książkach itp., tworzyły obrazki za pomocą łączenia kropek. Do zabawy posłużyły nam też parasole, które po otworzeniu utworzyły piękne, kolorowe kropki, a chusta animacyjna to wielka krooopka. :-)
Drugiego dnia wyruszyliśmy na poszukiwanie dużych i małych kropek w najbliższej okolicy. Ubrani w odblaskowe kamizelki, żeby być bezpiecznym na drodze, przeszliśmy się po Falmierowie. Szczęście na dopisało, znaki drogowe, jabłka na drzewach, kwitnące kwiaty - wszystko przypominało nam kropki. Nawet motylek miał stosowne ubarwienie.
Po powrocie czekała na nas niespodzianka - "kropkowane" jedzenie. Smakowało równie dobrze, jak wyglądało.
Na podsumowanie rozmawialiśmy o naszych talentach - Wojtek to znakomity piłkarz, Lenka pięknie nam zaśpiewała "Hallelujah", Nadia recytowała wiersz, a Blanka i obie Martynki wykazały się talentem pedagogicznym, opiekując się nowymi koleżankami.
W ciągu całego roku będziemy starali się odkrywać kolejne talenty naszych przedszkolaków.
Narodowe Czytanie w naszej szkole
W poniedziałek, 10 września, została w naszej szkole przeprowadzona akcja Narodowe Czytanie. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania została zainaugurowana przez parę prezydencką. Odbyła się ona w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kulminacja akcji przypadła na 8 września, a lekturą Narodowego Czytania w tym roku było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Do udziału w czytaniu zachęcał Prezydent RP Andrzej Duda: W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie „Przedwiośnia”. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu.
W naszej szkole swoim koleżankom i kolegom czytały uczennice klasy VII B, Natalia Kaleta i Małgorzata Kuna pod opieką bibliotekarki, Marioli Bromek. Na pamiątkę wydarzenia w uczniowskich zeszytach zostały przystawione okolicznościowe pieczątki.
Wspomnienia z wakacji
Harcerki z naszej drużyny z drużynową Mariolą Bromek uczestniczyły w obozie harcerskim Hufca ZHP Zawiszacy na stanicy w Próchnówku.
W tym roku spędziłyśmy dwa tygodnie wakacji na obozie harcerskim w Próchnówku. Poznałyśmy smak obozowego życia i wiele osób, z którymi dobrze się dogadywałyśmy. Mieszkałyśmy w namiotach, co było dla nas nowym, fascynującym doświadczeniem. Podczas obozu odbywało się wiele ciekawych zajęć. Były gry terenowe, konkursy, ogniska, zawody sportowe, biegi terenowe, kąpiele w jeziorze. Zdobyłyśmy nawet kilka sprawności harcerskich, na przykład „młody pływak” i „strażnik ognia”. Bardzo nam się podobały wycieczki do Zieleniewa koło Kołobrzegu i do Szymbarku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu pojedziemy na obóz. Już nie możemy się doczekać.
Jagoda, Magda i Ola
Zebranie z rodzicami
Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego
zapraszamy na spotkanie w piątek, 14 września br.,
na godz. 14.15
Rodziców uczniów klas II - VIII
zapraszamy na zebranie w poniedziałek,
17. września br., na godz. 15.30Rodzice uczniów kl. I - 14.30
600 metrów pod ziemią
Już na początku roku szkolnego, 7 września, uczniowie z klasy VIIA i VIIB oraz VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do kopalni soli w Kłodawie oraz do Inowrocławia. Organizatorką była p. Joanna Berndt, której w opiece nad uczniami pomagały p. Bożena Janicka i p. Alicja Święch.
Pierwszym punktem wycieczki była Kłodawa, gdzie zwiedziliśmy największą czynną kopalnię soli kamiennej w kraju. Tu wydobywa się najlepszą gatunkowo i najstarszą sól, m.in. białą, szarą, magnezowo-potasową, różową oraz niezwykle rzadko spotykaną w świecie sól niebieską. Wiele emocji dostarczyła jazda na dno szybu kopalnianego z prędkością 6 m/s. Tak dotarliśmy do najgłębszej na świecie podziemnej trasy turystycznej, która znajduje się 600 metrów pod ziemią. W programie zwiedzania były komory solne, które obecnie nie są eksploatowane. Mogliśmy zobaczyć wykonaną w soli rzeźbę św. Kingi – patronki górników solnych. Byliśmy w potężnej komorze, w której w 2007r. pobito rekord Guinessa w kategorii najniżej odbywających się koncertów muzycznych w świecie – 600 metrów pod ziemią. Uczniowie podziwiali ogromne pokłady soli o nietypowym, bo różowym zabarwieniu. Od przewodnika usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących wydobycia i zdrowotnych właściwości soli. Opuszczaliśmy kopalnię pełni podziwu dla trudnej pracy górników.
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Inowrocławia, stolicy Kujaw Zachodnich, miasta, będącego znanym uzdrowiskiem. Uczniowie spacerowali po Parku Solankowym, podziwiając dywany z kwiatów, fontanny i rzeźby w plenerze. Następnie udali się pod tężnię, aby wdychać leczniczy, a zarazem naturalny solankowy aerozol. W pijalni wód młodzież posmakowała wodę mineralną „Inowrocławianka” i leczniczą „Jadwiga” - obie mają zbawienny wpływ na ludzkie zdrowie. W palmiarni uczniowie odpoczywali w cieniu okazałych roślin egzotycznych, a były to m.in. juki, palmy, draceny, opuncje. Na koniec tradycyjna chata kujawska, składająca się z kuchni i izby sypialnej, wyposażona w oryginalne sprzęty oraz przedmioty używane w XIX w. na Kujawach.
Wracaliśmy z wycieczki z przekonaniem, iż „podróże kształcą”.
Harmonogram przywozów I odwozów
PRZYWOZY
7.20 - Gromadno
7.50 - Kościerzyn Wlk.7.40 - Młotkówko
7.45 - Dobrzyniewo
7.50 - Falmierowo Klawek
7.35 - Polinowo
7.40 - Gaj
7.15 - Masłowo
ODWOZY
Poniedziałek
12.50 - Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
13.35 - Dobrzyniewo, Młotkówko
13.35 - Masłowo
14.35 - Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
ok. 15.00 – Dobrzyniewo, Młotkówko
ok. 15.15 – Masłowo
ok. 15.35 – Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
0k. 16.00 - Dobrzyniewo, Młotkówko
Wtorek
13.45 – Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
13.35 - Maslowo
14.15 – Dobrzyniewo, Młotkówko
14.35 – Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
ok. 15.00 – Dobrzyniewo, Młotkówko
ok. 15.15 Masłowo
ok. 15.35 – Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
0k. 16.00 - Dobrzyniewo, Młotkówko
Środa
12.50 - Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
13.35 - Dobrzyniewo, Młotkówko
13.35 - Masłowo
14.35 - Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
ok. 15.00 – Dobrzyniewo, Młotkówko
ok. 15.15 - Masłowo
ok. 15.35 – Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
0k. 16.00 - Dobrzyniewo, Młotkówko
Czwartek
12.50 - Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
13.35 - Dobrzyniewo, Młotkówko
13.35 - Masłowo
14.35 - Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
ok. 15.00 – Dobrzyniewo, Młotkówko
ok. 15.15 – Masłowo
ok. 15.35 – Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
0k. 16.00 - Dobrzyniewo, Młotkówko
Piątek
12.50 - Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
13.35 - Dobrzyniewo, Młotkówko
13.35 - Masłowo
14.35 - Gromadno, Kościerzyn Wielki, Gaj, Polinowo
ok. 15.00 – Dobrzyniewo, Młotkówko
ok. 15.15 - Masłowo
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
W poniedziałek 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/ 19. Tegoroczna inauguracja była wyjątkową uroczystością w naszej szkole, ponieważ swoją obecnością zaszczyciła nas pani burmistrz Bogusława Jagodzińska.
Po porannym nabożeństwie w kościele parafialnym w Gromadnie cała społeczność uczniowska, rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się na boisko przy Szkole Podstawowej w Falmierowie. Przybyłych powitali uczniowie klasy 5 a, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Krzycka, która dokonała oficjalnego otwarcia roku szkolnego, życząc uczniom i nauczycielom zapału do pracy, sukcesów i realizowania pasji. W swoim przemówieniu podziękowała pani burmistrz za okazane szkole wsparcie, dzięki któremu przeprowadzono w okresie wakacyjnym szereg remontów, a elewacja budynku szkoły ponownie nabrała piękna. Dziękowała również Radzie Rodziców, bez wsparcia której wiele inicjatyw nie zostałoby zrealizowanych. Następnie przedstawicielki Rady Rodziców, pani Żanetta Białakowska i pani Marzena Włodarek, wyraziły wdzięczność rodziców za pięknie odświeżone i wyposażone sale oraz nowy wizerunek budynku szkolnego, wręczając bukiet kwiatów pani burmistrz. Przemawiając do zebranych, pani burmistrz zaznaczyła swoje emocjonalne przywiązanie do Szkoły Podstawowej w Falmierowie, kórej jest absolwentką, i w której rozpoczęła pracę jako nauczycielka. Podkreśliła wagę i potrzebę remontów w naszej placówce oraz zapowiedziała, że to nie koniec działań remontowych, gdyż szkoła zostanie wyposażona w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Następnie podkreśliła duże sukcesy uczniów naszej szkoły, zarówno na forum gminnym, powiatowym oraz ogólnopolskim. Zwróciła także uwagę na ważną rolę rodziców w procesie kształcenia dzieci i młodzieży oraz podziękowała im za zaangażowanie w życie szkoły. Następnie pani burmistrz pogratulowała społeczności szkolnej niedawno uzyskanego certyfikatu Szkoły Demokracji, podkreślając, jak ważnym jest wychowanie młodego pokolenia w duchu wartości demokratycznych i patriotycznych. Na koniec pani burmistrz nauczycielom i pracownikom oświaty życzyła spokojnej i satysfakcjonującej pracy, uczniom, aby każdy dzień spędzony w szkole był nie tylko czasem wytężonej nauki, ale również przygodą pełną nowych doświadczeń, a rodzicom siły w codziennym trudzie wychowywania dzieci. Na ręce pani dyrektor przekazany został list z życzeniami oraz bukiet kwiatów dla grona pedagogicznego i pracowników oświaty.
Kolejnym punktem uroczystości była krótka akademia przygotowana przez uczniów klasy 5a pod kierunkiem pani Anny Małek ze wsparciem chórku szkolnego „Gama” pod kierunkiem pani Haliny Urban. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przypomnieli o okrutnych okolicznościach pamiętnego 1 września 1939 roku, podziękowali za możliwość dorastania i nauki w wolnym kraju. Następnie pożegnali wakacje i odegrali humorystyczną scenkę żartobliwie przedstawiając codzienność szkolną i trudy życia ucznia. Całość podsumowały rady jak przetrwać w nowym roku szkolnym zwieńczone piosenką „Nasza szkoła”.
Na koniec pani dyrektor podziękowała młodym artystom za występ i zaprosiła uczniów i rodziców na spotkania z wychowawcami w klasach.
Informacja na temat ubezpieczenia
Szanowni Państwo,
W związku z tym, że uczniowie Państwa placówki posiadają od dnia 1 września 2018r. ubezpieczenie NNW w Towarzystwie Ubezpieczeniowym AVIVA przesyłamy w załączeniu następujące dokumenty:
1. Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU);
2. Informacja dotycząca zakresu ubezpieczenia (można wywiesić w widocznym miejscu w Placówce);
3. Informacja na temat sposobu zgłaszania szkody (można wywiesić w widocznym miejscu w Placówce);
4. Formularz zgłoszenia szkody;
5. Oświadczenia rodziców/ prawnych opiekunów o zapoznaniu się z OWU (należy pozostawić w Placówce)
Pytania odnośnie powyższej tematyki prosimy kierować drogą mailową.
Elżbieta Salij-Rosińska
tel. 730-952-198
email:szkolnaagencja@vp.pl
Dokumenty:
1._Ogolne_Warunki_Ubezpieczenia_(OWU)_____09kopia.pdf
2._(33)Informacja_dotyczaca_zakresu_ubezpieczenia_-_09skladka_33zl.pdf
3._Informacja_na_temat_sposobu_zglaszania_szkody_.pdf
4._Formularz_zgloszenia_szkody.pdf
5._Oswiadczenia_rodzicow__prawnych_09opiekunow_o_zapoznaniu_sie_z_OWU.pdf
Przywozy na rozpoczęcie roku szkolnego
PLAN PRZYWOZÓW na Mszę Św., w poniedziałek 3. września br.7.00 - Młotkówko
7.05. - Dobrzyniewo
7.10 - Falmierowo Klawek
7.15 - Falmierowo
7.25 - Polinowo
7.30 - Gaj
7.40 - Kościerzyn Wlk.
7.50 - GromadnoOdwóz ok. 11.00
Archiwum Aktualności