Co słychać w szkole?
Badanie słuchu
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19 - poniedziałek, 03.09.2018 r.,
- godz. 8:00 - Msza Św. w Gromadnie,
- oficjalne rozpoczęcie godz. 9.30 - teren boiska szkolnego,
a następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.
ODBIÓR PODRĘCZNIKÓW
We wtorek, 28. sierpnia i w środę 29. sierpnia br., w godz. 9.00 - 12.00 rodzice (prawni opiekunowie) uczniów klas 1, 3, 4, 6 i 7 mogą odbierać w szkole podręczniki i ćwiczenia dla swoich dzieci.
MOJE AKTYWNE WAKACJE
Wszystkie zdjęcia do obejrzenia pod linkiem - http://spfalmierowo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=225.
MATEUSZ LUBI WODNE SPORTY!
Najlepsze wakacje - to rodzinne wakacje!
Piasek, szum morza i ja...
Cofnęliśmy się do dawnych czasów, kiedy to milion lat temu, w epoce lodowcowej, żyły takie zwierzęta, jak mamut, nosorożec włochaty, nie zabrakło również owadów gigantów. Parku Miniatur - najsłynniejsze budowle z różnych kontynentów. Postacie z ulubionych bajek- Nicola i Igor zwiedzają i uczą się nowych rzeczy.
MAKS I JEGO NOWY ROWER
MAKS Z KOLEGAMI WALCZĄ NA TURNIEJACH
OLEG - woda, góry, historia - rodzinnie, aktywnie w Chorwacji.
Michał. Wojtek i Helenka - Zamku w Malborku nie oddamy, obronimy
Wojtek z tatą podróżuje po Europie - KEHL w Niemczech
Mateusz z ciocią - aktywne na rowerach
WAKACJE Z KSIĄŻKĄ
NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ
KSIĄŻKA NA PLAŻY? CZEMU NIE!
W DRODZE NA WAKACJE TEŻ MOŻNA CZYTAĆ
KONKURSY FOTOGRAFICZNE
Zapraszamy do udziału w konkursach fotograficznych.
Pierwszy to "Wakacje z książką", a drugi "Moje aktywne wakacje" .
W obu można przedstawić swoje pomysły i sposoby na spędzanie czasu wolnego.
Zdjęcia będą publikowane na stronie szkoły.
Na początku września zostaną powołane komisje, które dokonają oceny zdjęć i wyłonią zwycięzców. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone.
Do udziału zapraszamy także osoby dorosłe.
Zdjęcia można przesyłać do p. Renaty Nowickiej, na adres email: spfnowicka@interia.pl lub poprzez Messengera.
Przesłanie zdjęć jest równoznaczne ze zgodą na ich publikację.
II Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej
8. lipca br., na boisku w Gromadnie odbył się II Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej, który został zorganizowany przez Klub Sportowy "Gromadno" i Uczniowski Klub Sportowy "Unikat", przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku i Urzędu Miejskiego w Wyrzysku. Brali w nim udział piłkarze i piłkarki w wieku do 17 lat.
Turniej miał na celu zagospodarowanie czasu wolnego uczniow, zachęcanie do czynnego wypoczynku oraz integrację środowiska
Na boisku zgromadziło się 5 drużyn, w tym jedna dziewczęca. Swoich reprezentantów miały Falmierowo, Dobrzyniewo i Młotkówko oraz Gromadno. Mimo panującego upału, zawodnicy i zawodniczki z pełnym poświęceniem walczyli na boisku. Mecze były bardzo zacięte, a roztrzygnięć niektórych trzeba było dokonywać w rzutach karnych.
Po podsumowamiu punktów wyniki przedstawiają się następująco:kat. dziewczęta - Gromadno
kat. chłopcy - Gromadno - I m-ce
- Falmierowo - II m-ce
- Dobrzyniewi i Młotkówko - III m-ce
- Gromadno II - IV m-ce
Najlepsza bramkarka - Dominika Kowalska - Gromadno
Najlepszy bramkarz - Łukasz Czerwiński - Dobrzyniewo i Młotkówko"Król Strzelców" - dziewczęta - Marta Maria Mrotek
"Król Strzelców" - chłopcy - Hubert Mrotek
Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu turnieju oraz wspierały nas podczas jego przebiegu, zapewniając m.in. poczęstunek i pomoc medyczną.
Wydatek współfinasowany z dotacji Urzędu Miejskiego na rok 2018.
WAKACJE
SŁONECZNYCH, RADOSNYCH, AKTYWNYCH WAKCJI.
NIE ZAPOMINAJCIE W CZASIE WOLNYM
O KSIĄŻKACH.WKRÓTCE SZCZEGÓŁY DWÓCH KONKURSÓW FOTOGRAFICZNYCH.
BĘDĄ NAGRODY!!!
„Cudze chwalicie, swego nie znacie...”
Dnia 26 czerwca 2018r. uczniowie klasy VIa pod opieką wychowawczyni, Alicji Święch oraz pań: Katarzyny Malczewskiej, Magdaleny Białakowskiej i Agaty Sowa, udali się na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Najważniejsze cele tej rowerowej „eskapady” to poznanie walorów krajoznawczo – turystycznych najbliższej okolicy, zachęcanie uczniów do czynnego wypoczynku, integrowanie klasy oraz zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Po sprawdzeniu rowerów, założeniu kasków i kamizelek odblaskowych wyruszyliśmy sprzed szkoły w Falmierowie i skierowaliśmy się w stronę Kościerzyna Wielkiego. Zatrzymaliśmy się przy obelisku upamiętniającym tragiczne losy mieszkańców tej wsi w czasie II wojny światowej. Jadąc drogą do Hercowa, mijaliśmy malownicze pola i pokonywaliśmy dzielnie wszystkie górki. Dotarliśmy do Glesna, gdzie mieliśmy przerwę na odsapnięcie, zjedzenie kanapek i pysznych lodów. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy kościele pod wezwaniem św. Jadwigi, który jest widoczny z daleka ze względu na swą charakterystyczną białą elewację. Następna miejscowość to Gleszczonek, w którym skręciliśmy na Klawek. Bezpiecznie zjechaliśmy z górki i zatrzymaliśmy się przy starym młynie. Zainteresowała nas jego historia. Następny przystanek był w Polinowie. Stanęliśmy na rozstajach dróg, ale doskonale wiedzieliśmy, w którą skręcić, aby dotrzeć do szkoły. A tam, po chwili, rozchodził się zapach smażących się na grillu kiełbasek. Zjedliśmy je z apetytem. Choć pokonaliśmy ponad 20 km na rowerze, nie czuliśmy zmęczenia. Niektórzy grali w piłkę nożną, inni wymieniali się wrażeniami z wycieczki. Nawet udało nam się zapomnieć o telefonach komórkowych, bez których naszym rówieśnikom trudno wytrzymać.
Wyjazd dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Wyrzysku na rok 2018.
Bezpieczne wakacje
Dnia 19 czerwca 2018r. uczniowie klasy VIa pod opieką wychowawczyni, Alicji Święch, wybrali się na piknik nad Jezioro Falmierowskie. Kąpielisko to świetne miejsce do zabawy i wypoczynku - dzieci mogły pograć w siatkówkę, rzutki, poskakać na skakance, poleżeć na kocu. Miejsce i pora stały się okazją do propagowania zasad bezpiecznej kąpieli. W tym celu zaproszono na piknik p. Krzysztofa Pijanowskiego – ratownika z OSiR w Wyrzysku. Dzięki p. Krzysztofowi uczniowie dowiedzieli się kiedy i w jakich miejscach można pływać, poznali numer telefonu alarmowego nad wodą. Obiecali, że zapamiętają „żelazne” zasady bezpieczeństwa nad wodą. Oto kilka z nich:
-nie skaczemy do nieznanej wody,
-nie wchodzimy do wody, gdzie są wiry, wodorosty, zimne prądy,
-nie popychamy do wody osób, które się tego nie spodziewają,
-nie biegamy po pomostach, ponieważ narażamy inne osoby oraz siebie, np. na uszkodzenie ciała przy upadku.
Na koniec uczniowie mogli „ochłodzić” się pod okiem ratownika w wodach jeziora.
Czas spędzony nad wodą miał uświadomić uczniom, że wesoło i beztrosko nie musi znaczyć niebezpiecznie.
"Wyprawa po skarby"
Dnia 26 czerwca, w drugim dniu wakacji, UKS „Unikat” zorganizował pieszą wycieczkę z Falmierowa do Gromadna, w której udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy 1 i 2. Towarzyszyły nam też młodsze dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły. Opiekę nad grupą w czasie wyjścia sprawowali pp. Elżbieta Knioła, Renata Nowicka i Juliusz Konopa.
Wyjście miało na celu propagowanie ruchu na świeżym powietrzu, jako elementów przeciwdziałania uzależnieniom, utrwaleniu zasad poruszania po drogach, a także służyło integracji środowiska, bo w organizacji wycieczki pomagali rodzice.
Zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, w doskonałych humorach wyruszyliśmy sprzed szkoły. Uczestnicy w czasie drogi mieli za zadanie, korzystając z mapy, poszukać „skarbów”. Pierwszy z nich znajdował się już na terenie parku przy DPS (dziękujemy Dyrekcji placówki za tę możliwość ). Po jego odnalezieniu i krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej. Trasa wzdłuż jeziora jest bardzo ładna, a niektóre dzieci szły nią po raz pierwszy. Mieliśmy okazję obserwować otaczającą przyrodę, najwięcej radości dostarczyła para łabędzi, która majestatycznie pływała po wodzie. Z brzegu obserwowaliśmy te piękne ptaki. Tam też znaleźliśmy kolejny „skarb”. Miejscem docelowym był plac za świetlicą wiejską w Gromadnie, gdzie czekali na nas rodzice, którzy przygotowali już ognisko i poczęstunek. Samodzielne pieczenie kiełbasek okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem, ale tatusiowie i wujkowie służyli pomocą.
Po odpoczynku ruszyliśmy dalej, drogą obok kościoła obeszliśmy wieś i dotarliśmy na plac zabaw. Zmęczenie nagle zniknęło i wszyscy chętnie korzystali z dostępnego sprzętu.
Po zabawie postanowiliśmy wrócić do czekających rodziców, mając nadzieję na odnalezienie ostatniego skarbu i obiecaną przez panie wychowawczynie niespodziankę. Po drodze Amelka pokazała nam swoje kociątka. Oj, ile to było radości!
Mapa pokazywała nam, że ostatni skarb i niespodzianka czekają w strażackiej remizie. Powitał nas tam pan naczelnik. Skarbem znalezionym wśród strażackiego sprzętu okazały się lody. Po ich zjedzeniu mogliśmy przymierzać hełmy, wsiąść do strażackiego wozu, a nawet „gasić ogień”.
Niestety, czas szybko minął i musieliśmy zakończyć wyprawę, bo przyjechali pozostali rodzice.
To była ciekawa wyprawa, bardzo się nam podobała i już czekamy na następną.
Organizatorki bardzo dziękują pp. Kamili i Michałowi Zych, Lidii i Mirosławowi Dróbka, Juliuszowi Konopa, Łukaszowi Kowalskiemu oraz Naczelnikowi OSP Gromadno p. Adamowi Kapczyńskiemu za pomoc w organizacji wycieczki, lody, słodycze i możliwość poczucia się jak prawdziwi strażacy.
Wydatek współfinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego na rok 2018.
Szkolny Konkurs Matematyczny
30 maja odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas 4-7. W konkursie wzięło udział 30 uczniów, rozwiązywali oni testy składające się z zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru.
Najwyższe wyniki osiągnęli:
w klasie 4a Aleksandra Krzycka,
w 4b Przemysław Kabat,
w klasie 5 Kacper Sowa,
w 6a Jagoda Danelska,
w 6b Małgorzata Kuna,
a w klasie 7 Wiktoria Dróbka.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratulujemy!
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Dnia 22 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Tego dnia zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło uroczyste wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.
Następnie pani dyrektor mgr Agnieszka Krzycka serdecznie przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. O wprowadzenie wszystkich w klimat wakacji postarali się uczniowie klasy Va, którzy zaprezentowali krótki występ artystyczny przygotowany pod opieką wychowawczyni, pani Marioli Bromek. Wręczenia świadectw z wyróżnieniem i nagród uczniom klas I – VII dokonali wychowawcy wraz z panią dyrektor Agnieszką Krzycką. Na koniec pani dyrektor podziękowała serdecznie Radzie Rodziców za zaangażowanie i owocną współpracę w roku szkolnym 2017/2018.Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach, a dzieci z oddziału przedszkolnego pamiątkowe dyplomy i książki, zakupione przez rodziców.
W klasach nastąpiło również wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.Wyróżnieni uczniowie z poszczególnych klas:
Klasa I
1. Bureta Zofia
2. Grochowska WeronikaKlasa II
1. Białakowski Michał
2. Daniel KsaweryKlasa III
1. Bura Zofia
2. Dudek Antonina
3.GierućMarcelina
4. Kędziora Mikołaj
5. Tadych OskarKlasa IVa
1. Krzycka Aleksandra 5,36
2. Ignasiak Aleksandra 5,18
3. Dróbka Klaudia 5,094. Wajer Wiktoria 4,82
Klasa IVb1. Wojtczak Julia 5,00
2. Kowalska Lidia 4,81
3. Ożga Klaudia 4,81Klasa Va
1. Kędziora Paweł 4,75
2. Pasieta Marta 4,75Klasa VIa
1. Pikulik Aleksandra 5,25
2. Danelska Jagoda 5,08Klasa VIb
1. Kaleta Natalia 5,33
2Kuna Małgorzata 5,33
3. Mrotek Hubert 4,83
4. Pikulik Łukasz 4,83
5. Krzywańska Klaudia 4,75Klasa VII
1. Dróbka Wiktoria 5,14
2. Dróbka Natalia 5,07
3. Gieruć Marcelina 5,00
4. Bąk Kinga 4,93
5. Kowalska Dominika 4,93
6. Mrotek Maria Marta 4,86NAJLEPSZA TRÓJKA W SZKOLE:
1. Krzycka Aleksandra 5,36
2. Kaleta Natalia 5,33
3. Kuna Małgorzata 5,33Nagrody dla tych uczennic ufundowała Rada Rodziców.
Gratulujemy!!!
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku!
"Polska za 100 lat"
Pod koniec kwietnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku i Biblioteka Publiczna ogłosiły konkurs plastyczny "Polska za 100 lat", którego celem było m.in. wzbudzenie zainteresowania tematyką patriotyczną, pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników, uczczenie 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. W konkursie wzięli też udział uczniowie naszej szkoły.
18 czerwca br., obradowała Komisja, która przyznała nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Wśród nagrodzonych znalazły się 4 osoby z naszej szkoły.-
w kat. "Przedszkole" wyróżnienie otrzymała Hanna Zdanowicz z oddziału "O"
-
w kat. kl. 1-3 - II miejsce otrzymał Wojciech Zdanowicz z kl. 1
-
w kat. kl. 4-6 - II miejsce Marta Kozłowska z kl. 6b
- w kat. kl. 7 i starsze - wyróżnienie Natalia Dróbka z kl. 7
Nagrody zostały wręczone 21.czerwca br., w MGOK. Wszystkie prace można oglądać na zorganizowanej tam wystawie.
Gratulujemy !
-
PODSUMOWANIE PRACY UCZNIÓW
Dnia 21 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor mgr Agnieszka Krzycka wyróżniła laureatów konkursów oraz uczniów, którzy w szczególny sposób angażowali się w życie naszej szkoły.
Praca na rzecz Samorządu Uczniowskiego:
- Gieruć Martyna kl. VII a
- Danelska Jagoda kl. VI a
- Bąk Kinga kl. VII a
- Ignasiak Aleksandra kl. IV a
- Wojtczak Julia kl. IV bPoczet sztandarowy:
- Kowalska Dominika kl. VII a
- Dróbka Wiktoria kl. VII a
- Trojański Szymon kl. VII aOgólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Zuch Roczny”:
Kategoria klas I – III:
1. Białakowski Michał kl. II a (laureat 10. miejsca w klasyfikacji krajowej)
2. Grochowska Weronika kl. I a
3. Ignasiak Adam kl. III aOgólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Albus”:
Kategoria klas IV-VII:
1. Kotarak Anna kl. IV a
2. Krzywańska Klaudia kl. VI b
3. Krzycka Aleksandra kl. IV aSzkolny Konkurs Języka Polskiego pt. „Ortograficzna corrida”:
1. Dróbka Wiktoria kl. VII a
2. Dróbka Natalia kl. VII a
3. Piwowarczyk Julia kl. VII a
Szkolny Konkurs Języka Polskiego pt. „Książka na wakacje”:1. Pikulik Aleksandra kl. VI a
2. Danelska Jagoda kl. VI aMiędzyszkolny Konkurs Informatyczny „Bóbr”:
Poziom „Skrzat”:
- najlepszy wynik osiągnęły Bura Zofia i Dudek Antonina z kl. III aPoziom „Benjamin”:
- najlepszy wynik osiągnęła Kuna Małgorzata z kl. VI bPoziom „Junior”:
- najlepszy wynik osiągnęła Kowalska Dominika z kl. VII a
Konkurs czytania ze zrozumieniem „Wiem, co czytam” - etap szkolny:
1. Dudek Antonina kl. III a
2. Kędziora Mikołaj kl. III a
3. Tadych Oskar kl. III aSzkolny Konkurs Języka Niemieckiego:
Nagrodzeni:
- Kacper Sowa kl. V a
- Kulpa Karol kl. VI a
- Krzywańska Klaudia kl. VI b
- Gieruć Martyna kl. VII aSzkolny Konkurs Matematyczny:
kl. IV a
I miejsce - Krzycka Aleksandrakl. IV b
I miejsce - Kabat Przemysławkl. V a
I miejsce - Sowa Kacperkl. VI a
I miejsce - Danelska Jagodakl. VI b
I miejsce – Kuna Małgorzatakl. VII a
I miejsce – Dróbka WiktoriaCzytelnictwo:
1. Czytelnik roku:
- Krzycka Aleksandra
2. Bardzo wysokie wyniki w czytelnictwie:
- Pikulik Aleksandra kl. VI a
- Świątkowska Oliwia kl. II a
- Bureta Zofia kl. I a
- Grochowska Weronika kl. I aUdział w kampanii promocyjno-informacyjnej „Mam kota na punkcie mleka”:
Uczniowie klas I-III otrzymali dyplomy za udział w kampanii promocyjno-informacyjnej „Mam kota na punkcie mleka”, której celem było poszerzenie wiedzy na temat wartości odżywczych mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci oraz nauka zasad prawidłowego odżywiania.
Za wysokie wyniki w konkursach oraz godne reprezentowanie szkoły uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Na zakończenie apelu uczniowie obejrzeli prezentację pt. „Bezpieczne wakacje”, którą przedstawiła p. Alicja Święch, pedagog szkolny.
Rowerem po okolicy
18 czerwca 2018r. uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni Marioli Bromek i pani Teresy Pasieta wyruszyli na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Najpierw pojechaliśmy do Gromadna. Zatrzymaliśmy się na placu zabaw, aby odpocząć, poskakać przez linę i zagrać w podchody. Następnie pojechaliśmy do Kościerzyna Wielkiego. Na boisku rozegraliśmy mecz piłki nożnej i rzucaliśmy ringo. Skorzystaliśmy też z gościnności rodziców Marcina, państwa M. M. Bury, którzy przygotowali dla nas poczęstunek (a raczej prawdziwą ucztę).
Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Stop uzależnieniom”, promującym zdrowy styl życia. Nagrodzone zostały prace Magdaleny i Marty.
Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wróciliśmy do Falmierowa.
Uczniowie klasy V oraz wychowawczyni składają serdeczne podziękowania państwu M. M. Burym za życzliwość, zaangażowanie i trud włożony w zorganizowanie wycieczki. Dziękujemy Szkolnemu Klubowi Sportowemu Unikat za sfinansowanie napojów dla dzieci.
Ogólnopolska olimpiada wiedzy OLIMPUS o Janie Pawle II
W dniu 26 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o Janie Pawle II (wyniki poznaliśmy niedawno).Wzięło w niej udział 12 uczniów, którzy przeszli etap szkolny: 7 z klas IV-VI (poziom 1), 5 z klasy VII (poziom 2).
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu i posłudze Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej.
W konkursie na I poziomie wiedzy (kl. IV-VI) wzięło udział 3325 osób z całej Polski, a na II poziomie 2772 osób. Nasi uczniowie zajęli miejsca w przedziale od 30 do 50.
Cieszymy się z dobrych wyników naszych uczniów. Gratulujemy!!!
Jesteśmy “Szkołą Demokracji”!
Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym uczestniczyła w ośmiomiesięcznym projekcie, którego zwieńczeniem było uzyskanie prestiżowego certyfikatu ,,Szkoła Demokracji’’ przyznawanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Certyfikat ważny jest do końca 2019 roku. Potwierdza, że w naszej szkole w pełni respektuje się uczniowskie prawo głosu.
Do programu zgłosił się zespół szkolny złożony z nauczycielki j. angielskiego i opiekunki SU pani Anny Małek oraz 5 uczniów i uczennic działających w Samorządzie Uczniowskim tj.: Martyna Gieruć, Szymon Trojański, Kinga Bąk, Dominika Kowalska i Wiktoria Dróbka.
Zadaniem zespołu było wykonanie wyznaczonych działań w każdym z siedmiu obszarów:
- Wybory reprezentacji
- Komunikacja i media
- Działania uczniów
- Podejmowanie decyzji
- Uczenie się i nauczanie
- Zasoby i kwestie formalne
- Otwarta szkoła
Kolejne działania były dokumentowane i fotografowane, a następnie umieszczane na specjalnej platformie internetowej. Wymagały one diagnozowania wiedzy społeczności uczniowskiej na temat aktualnych zasad oceniania, negocjacji z panią Dyrektor, angażowania wychowawców i ich klas we wspólne inicjatywy, przygotowania apelu i zajęć warsztatowych o prawach ucznia i dziecka, stworzenia zasad komunikowania się z SU i dyrekcją, a także planowania przestrzeni szkolnej zgodnie z wolą uczniów, jak również opracowania dokumentacji SU. Pani Anna Małek, szkolna koordynator projektu, podkreśla, że najważniejszym efektem udziału w projekcie nie jest samo posiadanie certyfikatu, ale to, że w trakcie zdobywania tej prestiżowej nagrody nauczyliśmy się dialogu, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej, dzięki czemu możemy wspólnie decydować o rozwoju naszej szkoły.
Ogólnopolskie konkursy z języka angielskiego rozstrzygnięte!
Michał Białakowski ponownie laureatem!
W maju 31 uczniów i uczennic naszej szkoły wzięło udział w dwóch ogólnopolskich konkursach języka angielskiego: Zuch Roczny dla klas I -III oraz Albus dla klas IV – VII. Niedawno otrzymaliśmy wyniki i dyplomy.
Największy sukces odniósł Michał Białakowski, uczeń klasy II a, który jest laureatem 10. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Zuch Roczny. Michał uzyskał 191 punktów na 210 możliwych do zdobycia osiągając wynik o 83 punkty wyższy od średniej krajowej. Podkreślić trzeba, że w zeszłym roku Michał również był laureatem w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego Olimpusek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyniki na forum szkoły przedstawiają się następująco:
W kategorii klas I – III:
- m-ce Michał Białakowski z kl.2a Laureat 10. m-ca w klasyfikacji krajowej,
- m-ce Weronika Grochowska z kl.1a; 24. m-ce w klasyfikacji krajowej,
- m-ce Adam Ignasiak z kl. 3a; 47. m-ce w klasyfikacji krajowej,
W kategorii klas IV – VII:
- m-ce Anna Kotarak z kl. 4a; 29. m-ce w klasyfikacji krajowej,
- m-ce Klaudia Krzywańska z kl. 6b; 32. m-ce w klasyfikacji krajowej,
- m-ce Aleksandra Krzycka z kl. 4a; 35. m-ce w klasyfikacji krajowej,
Zuzanna Włodarek z kl. 4a; 35. m-ce w klasyfikacji krajowej.
Przygotowaniem uczniów zajmuje się nauczycielka języka angielskiego Anna Małek.
Wycieczka do Torunia
W poniedziałek, dnia 11 czerwca br. uczniowie klasy ll i lll wraz z grupą rodziców pojechali do Torunia. Wizyta w mieście Kopernika rozpoczęła się seansem w Planetarium. Tu uczestnicy obejrzeli fantastyczny film pt. „Astropies Łajka”, który poza przygodami głównego bohatera przybliżył dzieciom w przystępny sposób wiedzę o kosmosie. Po seansie do grupy dołączyła pani przewodnik, która poprowadziła uczestników trasą „Toruń legend i mitów”. O 13.00 uczniowie zwiedzali Muzeum Toruńskiego Piernika. Podczas warsztatów mieli możliwość wyrobić ciasto, włożyć je do formy, by na koniec pobytu otrzymać własnoręcznie wykonany, pachnący, świeżo wypieczony piernik. Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Katedry Świętojańskiej, a następnie wspinanie się po stopniach wieży, by obejrzeć dzwon Tuba Dei oraz przy okazji podziwiać miasto z wysokości. Wielką frajdę sprawił uczestnikom rejs statkiem po Wiśle. Następnie cała grupa udała się do McDonalds, a po posiłku na Starówkę, gdzie uczestnicy mogli zakupić tradycyjne toruńskie pierniki i inne pamiątki z pobytu. Dla nieco zmęczonych, ale zadowolonych i pełnych wrażeń uczestników nadeszła pora powrotu. Kierownikiem wycieczki była p. Halina Urban, opiekunami p. Maria Malczewska i p. Maria Kędziora.
Archiwum Aktualności