W dniach 28 – 30 października na j. angielskim pod kierunkiem pań Anny Małek i Anny Polewczyńskiej tematem przewodnim stała się dynia – królowa jesieni. Wybór daty powiązany był z terminem obchodów Dnia Dyni w USA, który przypada tam 26 października. Działania zorganizowane w szkole były częścią Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Pumpkin Day Festival oraz wpisały się w realizację 5 kierunku polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/25: Kształtowanie myślenia analitycznego poprzez interdyscyplinarne podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych (…).
29 października na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 4 wykonywali prace plastyczne. Uczniowie mieli do wyboru 3 rodzaje prac: dyniowy witraż, rysunek przedstawiający dyniową postać oraz dynię przestrzenną. Największym powodzeniem cieszyła się ostatnia propozycja, przy tworzeniu której uczniowie świetnie się bawili. Nie lada trudnością okazało się uformowanie kształtu dyni z materiału, wstążek i wypełnienia z recyklingu. Uczniowie chętnie pomagali sobie nawzajem i wspólnie dekorowali swoje dyńki. Czwartoklasiści wykazali się dużą pomysłowością przy tworzeniu swoich projektów.
Klasy 5, 6 i 7 uczestniczyły w anglojęzycznej lekcji o cyklu rozwoju dyni, jej częściach, sposobie uprawy i dyniowych potrawach. Uczniowie dowiedzieli się co dynia kryje w środku i jak to nazwać po angielsku, jakie etapy przechodzi od ziarenka do dojrzałego okazu; jakie nosi śmieszne nazwy: np. Chuligan lub Chytry Jacek, jak również jakie potrawy można z niej przygotować na nadchodzące amerykańskie święto Dziękczynienia. Uczniowie poprzez język angielski rozwijali swoją wiedzę przyrodniczą łącząc ją z elementami wiedzy o kulturze amerykańskiej.
Klasa siódma w ramach Dnia Dyni powtórzyła zasady czasu present simple podczas edukacyjnej gry ruchowej. Zadaniem uczniów podzielonych na grupy było odnaleźć 14 ukrytych dyń, z których każda zawierała z jednej strony zdanie (poprawne lub błędne), po drugiej literkę. Następnie musieli ocenić poprawność zapisu i zanotować literki tylko z tych dyń, które miały na sobie poprawne zdania. Z zebranych liter uczniowie ułożyli wyraz będący hasłem. Gra wzbudziła wiele emocji łącząc naukę gramatyki z ruchem oraz z elementami znajomości kultury.
Ostatnim elementem projektu był dzień koloru pomarańczowego, podczas którego sprawdzaliśmy, w której klasie najwięcej osób ma ubrany pomarańczowy element garderoby.
Na podsumowanie działań uczniowie wzięli udział w Pumpkin Race - anglojęzycznym quizie wiedzy o dyni, podczas którego musieli jak najszybciej odnaleźć prawidłowe odpowiedzi korzystając z wystawy korytarzowej, gazetki ściennej i prezentacji multimedialnej.