W poniedziałek, 15. stycznia 2018 r., na godz. 15.00,
zapraszamy na wywiadówkę semestralną.
W poniedziałek, 15. stycznia 2018 r., na godz. 15.00,
zapraszamy na wywiadówkę semestralną.
14. stycznia br. odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie wolontariusze z naszej szkoły będą tego dnia kwestować w swoich miejscowościach.
SIEMA!
W dniu 21 grudnia 2017 r. odbyła się wigilia harcerzy. Po odśpiewaniu kolęd i podzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy przy wspólnym stole. Były życzenia, upominki i wspólna zabawa. Następnie udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Falmierowie, aby przekazać pracownikom i mieszkankom Betlejemskie Światło Pokoju. Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
W zakładce "Plan zajęć" opublikowany został
nowy plan lekcji,
ważny od 2. stycznia 2018 roku
W Tobie jest światło
Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie
Ono … zwycięża
Harcerki z naszej drużyny wraz z drużynową, Mariolą Bromek, uczestniczyły w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, która odbyła się 19 grudnia w Łobżenicy. Zgromadziliśmy się w świątecznie przystrojonej auli łobżenickiego gimnazjum, gdzie przez harcerzy z Piły zostało wniesione Światło Pokoju. Druhna hm. Katarzyna Wojciechowska przypomniała zebranym ideę akcji oraz hasło na rok 2017: W Tobie jest światło.
Historia światłą zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Przywiezione przez nas światło zostało przekazane do kościoła w Gromadnie oraz do Domu Pomocy Społecznej w Falmierowie.
8 grudnia 2017r. w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu odbyło się podsumowanie XIX-tego Powiatowego Konkursu na Lampę Roratnią. Uroczystość wręczenia nagród poprzedził występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej
im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej w Skrzatuszu. W konkursie wzięły udział 283 osoby z 28 szkół z terenu Powiatu Pilskiego. Jury nagrodziło 30 prac, a 50 zostało wyróżnionych. Spośród lamp roratnich uczniów naszej szkoły bardzo wysoko została oceniona praca Julii Wojtczak z klasy IV b. Wyróżnienie otrzymał natomiast Wojtek Zdanowicz z klasy I. Gratulujemy!!!
Organizator konkursu - Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie zaprasza za rok na XX jubileuszowy Konkurs na Lampę Roratnią
W związku z nadchodzącymi świętami wzięliśmy udział w Konkursie Plastycznym „Mój Mikołaj” zorganizowanym przez MGOK w Wyrzysku. Uczniowie kl. O-VII mogli wykonać przestrzenną pracę w dowolnej technice plastycznej. Jury, oceniając prace, brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość i estetykę wykonania. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego „Spotkajmy się ze Świętym Mikołajem” 10 grudnia 2017 r. na Placu Targowym w Wyrzysku. Spośród wysłanych przez nas prac wyróżnienie otrzymała Martyna Gieruć z klasy VII. Gratulujemy !
W październiku br. braliśmy udział w organizowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Konkursie „Bądź EKO, działaj EKO!”. I edycja konkursu przeprowadzona została pod hasłem „Walka ze smogiem”. Celem tego konkursu była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy na powyższy temat w dowolnej technice. Czworo uczniów, spośród 11 biorących udział, otrzymało imienne zaproszenia na uroczystość podsumowania konkursu, która odbyła się 12 grudnia 2017 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Pani Marszałek Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, serdecznie powitała uczestników konkursu, podziękowała za zaangażowanie i liczny udział (1500 prac). Podczas spotkania mieliśmy okazję podziwiać obrazy malowane piaskiem na żywo przez Tatianę Galitsynę, zwyciężczynię VI edycji programu Mam Talent. Miłą niespodzianką były też magiczne pokazy w wykonaniu iluzjonisty Jędrzeja Bukowskiego. Prace naszych uczniów były ciekawe i na wysokim poziomie i choć nie udało się nikomu zająć nominowanego miejsca, jesteśmy z nich dumni.
Zaczarowany magią Świąt,
stań pod rozgwieżdżonym niebem
i patrząc na spadające płatki śniegu,
pomyśl o ludziach, których nosisz w sercu,
życząc im spokojnych Świąt,
wszędzie tam, gdziekolwiek są…
Grupy projektowe p. E. Knioła i p. R. Nowickiej spotykają się w środę, 27. grudnia 2017,
o godz. 9.00 na zajęciach podsumowujących projekty.
Uczniowie kl. V, VIa i VI b mają też w środę, 27. grudnia br. dodatkowe zajęcia z jęz. angielskiego, a uczniowie klas IV a i IV b na takich zajęciach spotykają się w czwartek, 28. grudnia br.
Godz. zajęć 9.00 - 12.00
W te dni nie ma przywozów i odwozów.
22 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. J. Bilickiej przedstawili Jasełkę bożonarodzeniową pt. „Światłość z nieba”. Wydarzenie to dostarczyło wielu emocji, zarówno widzom, jak i odtwórcom betlejemskich scen. Gra aktorów - pełna szczerości, otwartości, ciepła i prostoty, przeplatana była występami chórku przygotowanymi przez p. H. Urban. Zebrani mogli wysłuchać przepięknych kolęd i piosenek świątecznych.
Szopka rozpoczęła się wprowadzeniem w mroczny czas, kiedy ludzie żyli „w ciemności” i oczekiwali na lepszy los. W dalszej części pojawili się anioł z diabłem. Szatan, po rozmowie z aniołem, z rezygnacją w głosie przyznał, że nie odnosi większych sukcesów w walce o ludzkie dusze. Ostatecznie, po podstępie anioła, czyli pokropieniu święconą wodą, uparty diabeł opuszcza scenę. Kolejny sceniczny obraz to wędrówka Maryi i Józefa do Betlejem, by dokonać spisu ludności. Po uciążliwej podróży i zetknięciu się z obojętnością miejscowych gospodarzy, poszukujący miejsca na nocleg Józef z Maryją udają się do stajenki, gdzie na świat przychodzi Dzieciątko Jezus. W kolejnej odsłonie do Nowonarodzonego przybywają pasterze, przynosząc skromne dary: chleb, ser, mleko, kosz jabłek. Jeden z pastuszków, zwany Bosym, zjawił się troszkę później. Zasnął i aniołowie musieli troszkę się natrudzić, aby go obudzić. Do betlejemskiej stajenki dotarli również mędrcy - królowie, którzy przynieśli ze sobą złoto, kadzidło i mirrę. Ostatnia odsłona to Betlejem, które zasypia. Ze sceny słychać jeszcze życzenia i piosenkę świąteczną „W gwiazdkową noc”. Piękny występ nagrodzony został gromkimi brawami.
Dziękujemy rodzicom i opiekunom za przygotowanie pięknych strojów, a aktorom za wprowadzenie nas w świąteczny nastrój.
W ostatnim tygodniu zajęć odbyły sie też klasowe spotkania wigilijne, zdjęcia do obejrzenia pod linkiem http://spfalmierowo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=174
Tradycyjne mikołajkowe wyjazdy do kina i na lodowisko, organizowane przez p. Mariolę Bromek, cieszą się wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Tegoroczny odbył się 14. grudnia, a wzięli w nim udział uczniowie z klasy V, VIa, VIb, VII. W programie uwzględniono także zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej oraz warsztaty plastyczne w Muzeum Okręgowym.
Warsztaty plastyczne w Muzeum Okręgowym zaczęły się od rozmowy na temat bożonarodzeniowych zwyczajów, które kultywuje się w naszych domach. Następnie prowadząca zajęcia zaprezentowała papierowe ozdoby świąteczne, które dzieci będą wykonywać z otrzymanych materiałów. Po udzieleniu instrukcji, wszyscy ochoczo zabraliśmy się do pracy; wycinanie, składanie wzdłuż linii, klejenie, ozdabianie różnymi świątecznymi aplikacjami i na koniec prezentacja prac. Wykonane przez nas papierowe bombki ułożyliśmy ostrożnie w kartonach i zabraliśmy ze sobą do domu. Będą piękną ozdobą choinek.
W Bibliotece Pedagogicznej czekały na nas panie: Iwona Bukowska i Małgorzata Olejnik. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z elementami biblioterapii pt. „Przyjaźń”. Uczestnicy szukali skojarzeń do słowa przyjaźń, obejrzeli filmik na podstawie znanej bajki Adama Mickiewicza pt. „Przyjaciele”, wypowiadali się na temat prawdziwej przyjaźni. Przypominali sobie lektury, które opowiadały o narodzinach przyjaźni, poznali „Dekalog przyjaźni”. Pracując w kilkuosobowych grupach, uczniowie wykonywali plakat pt. „Drzewo przyjaźni”. Podsumowując zajęcia, doszli do wniosku, że przyjaźń to spotkanie bratniej duszy, prawdziwego przyjaciela lub przyjaciółki, kogoś, kto zaakceptuje, wesprze, wysłucha, pomoże.
Z takim przesłaniem udaliśmy się do kina Helios na film pt. „Mikołaj i spółka”. Fabuła mówi o perypetiach Świętego Mikołaja, któremu tuż przed Bożym Narodzeniem zachorowały wszystkie elfy. W obawie o dotrzymanie terminu wykonania i dostarczenia wszystkim dzieciom zabawek, udał się do Paryża, aby zdobyć lekarstwo. Tam poznał przyjaciół, którzy pomogli mu w potrzebie i przeżył mnóstwo przygód... Jednym słowem warto obejrzeć ten film. I wreszcie najbardziej oczekiwana tego dnia atrakcja, szczególnie miłośników aktywnego wypoczynku – jazda na łyżwach na lodowisku przy Aquaparku. Tu uczniowie mieli możliwość ocenienia swoich umiejętności łyżwiarskich, sprawdzić koordynację ruchową i poprawić wydolność swego organizmu. Jazda na łyżwach wymaga nie tylko sprawności, ale i siły fizycznej. Niektórzy przekonali się, że potrafi nieźle zmęczyć, wówczas odpoczywali pod opieką p. M. Łukowskiego. Na lodowisku uczniów wspierały w wysiłku p. A. Strehlau i p. A. Święch, które pomagały początkującym łyżwiarzom i przypominały o zasadach bezpieczeństwa. Choć niektórzy uczniowie zaliczyli bolesne upadki, to z lodowiska schodzili niechętnie i z uśmiechem na twarzy.
A na koniec McDonalds i zestaw Happy Meal dla każdego ucznia.
To był dzień pełen emocji i fantastycznych wrażeń.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Dnia 19 grudnia 2017r. już po raz siedemnasty najlepsi uczniowie z ortografii ze szkół podstawowych gminy Wyrzysk stanęli w szranki o pióro burmistrza i tytuł Mistrza Ortografii. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią. Udział brali uczniowie z klas: IV, V, VI, VII – po jednym przedstawicielu z poszczególnych poziomów.
Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Aleksandra Krzycka z kl. IVa, Marta Pasieta z kl. V, Łukasz Pikulik z kl. VIb i Wiktoria Dróbka z kl. VII.
Jak co roku konkurs przebiegał jednocześnie w czterech grupach wiekowych – każda pisze inny tekst dyktanda w oddzielnej sali. Jury bierze pod uwagę liczbę popełnionych błędów w danej grupie wiekowej, dlatego tylko zwycięzcy poszczególnych poziomów przechodzą do finału.
Duży sukces osiągnęła uczennica klasy IVa, Aleksandra Krzycka, która wygrała w swojej grupie wiekowej, a w finale zajęła III miejsce. Brawo, Olu!
Wiktoria Dróbka zajęła wśród uczniów klas siódmych II miejsce, Łukasz Pikulik wśród szóstoklasistów był III, a Marta Pasieta wśród piątoklasistów IV. Gratulujemy dobrego wyniku!
Dnia 7 grudnia 2017r. uczennice klasy V - Magdalena Moś, Klaudia Kulpa i Marta Pasieta pod opieką pani Marioli Bromek oraz dyrektor szkoły, pani Agnieszki Krzyckiej, uczestniczyły w spotkaniu z panią burmistrz, które odbyło się w urzędzie w Wyrzysku. Rozmowa dotyczyła głównie sukcesu, jaki odnieśli uczniowie naszej szkoły, zajmując I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pokażcie nam swoją Alma Mater”. Zadaniem konkursowym było, jak już wcześniej pisaliśmy, stworzenie albumu o swojej szkole. Album ten zawierał informacje dotyczące historii szkoły, zdjęcia dyrektorów, nauczycieli a także notatki dotyczące szczególnych osiągnięć uczniów i wywiady z absolwentami.
Pani burmistrz, Bogusława Jagodzińska, pogratulowała pomysłu i zwycięstwa w konkursie. Pochwaliła uczniów za poniesiony trud, a nauczycieli za to, że nie boją się podejmowania wyzwań i potrafią, nawet w małych szkołach, pracować na duże sukcesy. Podkreśliła, że jest jej bardzo miło słuchać, gdy pośród laureatów konkursów, często o szerokim zasięgu, znajdują się uczniowie naszej gminy.
Dziewczynki podarowały pani burmistrz egzemplarz gazetki szkolnej „Agrafka”, która ukazała się na przełomie listopada i grudnia 2017 r. Było to wydanie specjalne tej gazetki. Zespół redakcyjny pod kierunkiem pani Alicji Święch nawiązuje w nim do historii naszej szkoły oraz wspomina kilka ważnych wydarzeń z życia szkoły. W „Agrafce” zostały także umieszczone wywiady z kilkoma absolwentami, które możemy przeczytać w całości. Znajdziemy tu wywiad z panią burmistrz, Bogusławą Jagodzińską, z lekarzem pediatrą, panią Edytą Olearczyk - Śron, z panią major Barbarą Hadzicką-Winnicką i z komandorem podporucznikiem, panem Sebastianem Moś. Zachęcamy do przeczytania.
Uczniowie naszej szkoły w listopadzie i na początku grudnia zajmowali się tematyką zdrowego odżywiania. Na lekcjach wychowania fizycznego gościliśmy higienistkę szkolną, p. Irenę Balicką, która przypomniała dzieciom o tym, jak ważne jest prawidłowe, racjonalne odżywianie się. Uczniowie klas IV-VI wykonywali prace plastyczne, za pośrednictwem których zachęcali innych do zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego odżywiania. Niektórzy z uczniów przedstawili w swych pracach piramidy żywieniowe, podkreślając w nich, jak ważna dla zdrowia człowieka jest aktywność ruchowa. Uczniowie wykonali również plakaty pt. „Zasady zdrowego żywienia” oraz „Odżywiaj się zdrowo, a będzie kolorowo”.
Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki – Świeżaki, które przedstawiają warzywa i owoce, a następnie odpowiadały na zagadki i proste pytania.
Już od najmłodszych lat warto rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe. Trzeba pamiętać, że dużą i ważną rolę w uświadamianiu młodych ludzi pełnią przede wszystkim rodzice.
Przez minione 2 tygodnie grudnia dzieci z oddziału zerowego naszej szkoły poznawały różne zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Wykonywały dekoracje świąteczne, ozdabiały choinkę i salę przedszkolną, jednak najbardziej spodobało się im pieczenie i ozdabianie pierników. W czwartek, 14. grudnia, dzięki pomocy pań; Moniki Wojda – mamy Martynki i Weroniki Neumann – mamy Ksawerego, które przyjechały do przedszkola z przygotowanym ciastem piernikowym, dzieci mogły własnoręcznie wałkować ciasto, wycinać za pomocą foremek pierniczki, układać na blaszkach. Zabawy było mnóstwo, każdy nie tylko spróbował ciasta, ale też miał okazję zapytać z jakich składników powstało i dlaczego tak pięknie pachnie. Gotowe pierniczki mamy zabrały do domu, by je upiec, a dzieci z niecierpliwością czekały na następny dzień. W piątek upieczone ciasteczka wróciły do oddziału. Wyglądały pięknie, ale wszyscy zgodnie orzekli, że mogą być jeszcze ładniejsze.
W poniedziałek przedszkolacy znów zabrali się do pracy. Mama Ksawerego przygotowała nam pyszny lukier królewski, dzieci przyniosły kolorowe pisaki cukrowe, posypkę, barwniki i zaczęły ozdabiać pierniczki. To zajęcie było nie mniej ekscytujące, niż wycinanie ciastek, a na pewno o wiele smaczniejsze, bo przecież nie wszystkie kolorowe cukiereczki i kuleczki musiały znaleźć się na piernikach, a i lukier wyglądał kusząco. Dużą radość sprawiła nam pani dyrektor, Agnieszka Krzycka, która wspólnie z nami pracowała. Piękne, baaardzo kolorowe ciasteczka zostały odłożone, by lukier stwardniał. Po zapakowaniu będą prezentami dla naszych rodziców, chociaż nie wszystkie, bo najprzyjemniejszą częścią tego dnia była konsumpcja. Oj, nasze buzie i rączki kleiły się od tych słodkości.
Wszyscy zgodnie orzekli, że samodzielnie przygotowane specjały smakują najlepiej i ta tradycja bożonarodzeniowa „prawie” najbardziej nam się podoba - zaraz po zwyczaju otrzymywania prezentów od gwiazdora.
Bardzo dziękujemy mamie Martynki i mamie Ksawerego za ciasto, wspólną pracę, upieczenie pierników i cierpliwość w czasie zajęć.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
15 grudnia 2017r. odbył się V Gminny Turniej Warcabowy Szkół Podstawowych. Został zorganizowany przez UKS Unikat Falmierowo, SP im. H. Sienkiewicza w Falmierowie i Urząd Miejski w Wyrzysku.
Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VII. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Krzywański, Natalia Kozioł i Szymon Wojda z kl. I-III oraz Piotr Wojda, Miłosz Osesek i Kacper Topór z kl. IV-VII. Z Kosztowa przyjechali: Igor Gurda, Filip Jeske i Alan Szczepański z kl. I-III oraz Paweł Tomaszewski, Jakub Gibas i Julia Gwit z kl. IV-VII. SP Osiek reprezentowali: Filip Turbiak, Maja Machnik i Miłosz Szafarz z kl. I-III oraz Jakub Lamparski, Paweł Bąk i Bartosz Zbieralski z kl. IV-VII.
O zaciętości rywalizacji najlepiej świadczy fakt, że jedna z grup musiała rozegrać eliminacje ponownie, bo pierwsza runda nie przyniosła żadnego efektu. Ostatecznie zadecydowały małe punkciki wynikające z ilości niezbitych pionów.
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco. W klasch młodszych mistrzem został Alan Szczepański (Kosztowo) przed Filipem Turbiakiem (Osiek) i Filipem Jeske (Kosztowo).
W grupie starszej zwyciężył Piotr Wojda (Falmierowo) przed Jakubem Gibasem i Julią Gwit (Kosztowo). Gratulujemy zwycięzcom, ale i tym, którym się mniej powiodło, bo rywalizacja była bardzo zawzięta.
Zawody przygotowali p. Marek Kułakowski i p. Renata Nowicka przy wydatnej pomocy dyrektor szkoły, p. Agnieszki Krzyckiej, która otworzyła turniej.
Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe oraz słodycze i napoje zakupione przez UKS „Unikat” i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Falmierowie.
M. Kułakowski
Turniej współfinansowany był z dotacji Urzędu Miejskiego w Wyrzysku – kultura fizyczna na 2017 r.
W piątek, 8 grudnia dzieci z oddziału zerowego i klasy I wraz z wychowawczyniami i grupą rodziców, wybrały się do kina na film pt. „Pierwsza gwiazdka”. To historia o narodzeniu Jezusa opowiedziana z perspektywy zwierząt. Sympatyczny osiołek Bo przypadkowo znajduje się w centrum wydarzeń sprzed ponad 2000 tysięcy lat. Oglądając film wdaje się nam, że zwierzęta miały znaczący udział w tym, by Jezus bezpiecznie narodził się w stajence. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i w skupieniu oglądały bajkę, na co dowodem niech będą słowa jednego z chłopców podczas sceny, w której Bo zwraca się do Boga o pomoc w uratowaniu Maryi – „O Jezu, osioł się modli. To niesamowite”.
Przed kinem byliśmy w KFC, a po filmie mogliśmy zobaczyć niezwykle kolorowe dekoracje świąteczne, które znajdowały się w centrum handlowym. Zrobiły na nas duże wrażenie.
Tradycyjnie 6. grudnia odbywa się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas O - III organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Unikat”, Szkołę Podstawową w Falmierowie i Urząd Miejski w Wyrzysku. W tym roku była to już ósma edycja.
Zawodnicy, wcielając się w rolę Mikołajów, musieli wykazać się sprytem, zwinnością, i sprawnością, wykonując nietypowe zadania, np. „rzut prezentem do komina”, „wożenie na saniach” czy „skoki w śniegu”.
Wszyscy uczestnicy doskonali się bawili, a w nagrodę klasy otrzymały gry i sprzęt sportowy.
W trakcie trwania turnieju odwiedził nas Mikołaj, który częstował cukierkami. Zawitał on też do uczniów starszych klas, a to dzięki temu, że Rada Rodziców zaprosiła go do naszej szkoły. Niektórzy reagowali na niego z lekkim strachem, ale większość bardzo się ucieszyła, zwłaszcza, gdy Mikołaj pytał:„Czy Wasza Pani/ Pan byli grzeczni?” Oj, odpowiedzi były różne. :-)
Nagrody i słodycze ufundowali: UKS „Unikat”, Rada Rodziców SP Falmierowo.
Turniej współfinansowany był z dotacji Urzędu Miejskiego w Wyrzysku – kultura fizyczna na 2017 r.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Jak każdego roku, tak i w tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie ,,Bożonarodzeniowy Anioł”. Prace oceniane były w 4 kategoriach wiekowych; oddziały przedszkolne, klasy I- III, klasy IV- VII i oddziały gimnazjalne. W konkursie wzięło udział 13 szkół, które nadesłały 264 prace. Naszą szkołę reprezentowało 38 aniołów. Jury miało niełatwe zadanie - wytypować najlepsze prace, biorąc pod uwagę pomysłowość, estetykę wykonania, techniki plastyczne, wkład pracy i ogólne wrażenia.
Spośród uczniów naszej szkoły trzecie miejsce zajął Bartosz Werner z kl. III. Wyróżnienia otrzymali:
Ewa Korpal, oddział przedszkolny
Wojciech Zdanowicz, kl. I
Ligia Bąk, kl. VII
Cieszymy się z ich sukcesu, gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.
E. Knioła
Powered by aSc EduPage