• Zmiana harmonogramu przywozów

          • W związku z rekolekcjami, w dniach 18 - 20 marca br. zmianie ulega harmonogram przywozów. 
            Szczegółowe informacje poniżej.



            PLAN PRZYWOZÓW   18.03-20.03.2024- Rekolekcje

            Autobus szkolny:

            Przywozy:

            poniedziałek i  wtorek – bez  zmian
             

            środa


            7.10 - Polinowo 1
            7.15 - Polinowo 2
            7.25 - Kościerzyn Wielki – Gromadno (Kościół)
            7.35 - Młotkówko
            7.40 -  Dobrzyniewo

            7.45 -  Klawek
            7.50 - Falmierowo- Gromadno (Kościół)

             


            Bus:


             6.50 - Hercowo
            6.55 - Pinki
            7.00 - Masłowo

             HARMONOGRAM ODWOZÓW

            poniedziałek- wtorek  bez zmian

            ponadto we wtorek nie będzie basenu

             

             środa

             8.45 - Gromadno (Kościół) - Falmierowo szkoła

            pozostałe godziny bez  zmian

             

          • Zajączki, kurczaczki, pisanki…

          •                             

            Cukrowy baranek 
            Ma złociste rożki
            Pilnuje pisanek
            Na łące z rzeżuszki
            A gdy nikt nie patrzy
            Chorągiewką buja
            I cichutko beczy:
            Święte Alleluja!

            Warsztaty wielkanocne to idealna propozycja na integrację w okresie wiosennym. Dlatego nasi uczniowie spotkali się 11 marca by wykonać ozdoby wielkanocne, które sprawią, że w szkole poczujemy zbliżające się święta. Był to wspaniale spędzony czas, w którym oprócz wykonywania prac plastycznych mieliśmy okazję porozmawiać o tradycjach rodzinnych związanych z Wielkanocą. Spod naszych rąk wyszły piękne girlandy z marchewkami i zajączkami, papierowe wianki na okna, baranki z serwetek i talerzyków oraz zajączki na patyczku z puszystymi ogonkami. Przy okazji wszyscy bardzo dobrze się bawili i pytali o kolejne warsztaty tematyczne.

          • Co mamy wewnątrz ciała?

          •       Uczniowie klasy drugiej po raz kolejny mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach, podczas których korzystali z gogli VR. Tym razem, wspólnie z wychowawczynią, p. Renatą Nowicką, "zajrzeli" w głąb ludzkiego organizmu.
            Sprawdzali, jak pracują serce i płuca, czemu służą układ kostny i jak w organiźmie krąży krew. To było ciekawe doświadczenie, zwłaszcza, że można było szkielet człowieka potrzymać na dłoni. ;-)

            Na lekcji wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

             

          • Rekrutacja do szkół ponadpostawowych

          • Dla uczniów klasy ósmej zaczął się czas dokonywania poważnych wyborów. Muszą w najbliższym czasie zdecydować do jakiej szkoły i klasy pójdą po zakończeniu nauki w szkole podstawowej.
            Aby im pomóc w podjęciu tej decyzji  podejmujemy różne działania: w ramach zajęć z doradztwa zawodowego omawiane są m. in. warunki, zasady i terminy rekrutacji, powstała w szkole specjalna gazetka tematyczna, na której umieszczane są ważne informacje dotyczące rekrutacji,  organizowane są  spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Będzie też wyjazd na targi edukacyjne do Piły.

            W ramach prezentacji szkół ponadpodstawowych 13. marca ósmoklasiści spotkali się z Julką, Dawidem i Gabrysią -  przedstawicielami CK "Nauka" w Pile. Starsi koledzy przedstawili ofertę edukacyjną swojej szkoły oraz opowiedzieli o innych aspektach życia szkolnego - poligony, szkolenia, ale też czas wolny i ciekawe inicjatywy. 
            To spotkanie było tym ciekawsze, że Julia i Dawid są absolwentami naszej szkoły i jeszcze niedawno sami musieli dokonywać takiego wyboru, mogli więc podzielić się swoimi doświadczeniami. 

             

          • Zmiana planu lekcji

          • Informujemy, że od poniedziałku, 11. marca br. zmienia się plan lekcji i plan zajęć dodatkowych. Nowy plan został opublikowany w Librusie, prosimy o zapoznanie się z nim.

          • „Kobieta to ósmy cud świata”

          • W naszej szkole Dzień Kobiet, który przypada 8 marca jest obchodzony bardzo hucznie! Od samego rana w szkole widać radość, uśmiech na twarzach wszystkich dziewczynek i Pań. To w tym dniu chłopcy wręczają kobietom kwiaty, upominki. Tomasz jako przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w eleganckiej koszuli dotarł do wszystkich dziewcząt i Pań w klasach wręczając im kwiaty, następnie Przedszkolaki rozdały kwiatki ręcznie robione również swoim koleżankom ze szkoły oraz Paniom. Ten dzień jest zdecydowanie pełen magii i wniósł radość oraz uśmiech na twarze kobiet.

          • Warsztaty haftu krajeńskiego

          •  

            Dnia 27 lutego 2024 r. odbyły się dla uczniów klas I-VIII warsztaty plastyczne „MOTYWY HAFTU KRAJEŃSKIEGO”.  Ich celem było  poznanie historii  haftu krajeńskiego, jego prawidłowego wzoru i upowszechnianie go wśród społeczeństwa. Zadanie uczniów polegało  na wykonaniu motywów haftu krajeńskiego na papierowej torbie zgodnie z podaną instrukcją. Wykonanie prac poprzedziło obejrzenie multimedialnej prezentacji materiałów dotyczących haftu krajeńskiego, dzięki czemu uczestnicy warsztatów poznali historię haftu, jego prawidłowy wzór, motywy, zasady kompozycji i kolorystykę. Wszyscy otrzymali  przygotowane szablony z kolorystyką haftu krajeńskiego oraz kopie wzorów krajeńskich, które przez kalkę odrysowywali na białej kartce papieru. Potem przy pomocy pędzelków nanosili na odciśnięty wzór w odcieniach niebieskiego. Na koniec pomalowaną kartkę przyklejali na papierową torbę - przedmiot codziennego użytku. 
            Komisja, po obejrzeniu prac uznała, że:
            -na szczeblu klas I-III
            I miejsce zajęła Julia Dróbka, kl.I
            II miejsce  Patrycja Bureta, kl.III
            III miejsce Marcelina Kowalska, kl.II
            wyróżnienie: Alicja Budniki.kl.I, Monika Zdanowicz, kl.I
            - na szczeblu klas IV-VIII
            I miejsce zajęła Maria Mrotek, kl.V
            II miejsce  Lena Konopa, kl.V
            III miejsce Marcel Grochowski,kl.V
            wyróżnienie: Zuzanna Dróbka, kl.V                                                                           
            Wierzymy, że własnoręczne wykonanie haftu pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów i sprawi, że będzie on przez nich wszędzie rozpoznawany.

          • Tydzień Języka Polskiego

          • Polszczyzna, język polski, mowa polska… Różnorodna, mająca długą historię, niepowtarzalna. Jeden z najtrudniejszych języków świata.

            W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Tygodnia Języka Polskiego. Każdy mógł zmierzyć się z trudnościami ortograficznymi i językowymi. W poniedziałek i wtorek uczniowie klas IV-VIII mieli okazję spróbować sił w „Dyktandzie bieganym” gdzie liczyła się sprawność fizyczna, dobra pamięć i znajomość zasad ortograficznych. W środę od rana klasa 6 i 8 czytały młodszym kolegom bajkę pt. „Czarna owieczka”, historię  o pewnej zabawnej owieczce, która miała na imię Metka i myślała, że jest psem. Pozostali zaś wykonywali plakaty o tematyce polonistycznej. Czwartek był dniem, w którym we wszystkich klasach szukaliśmy znawców języka polskiego. Najlepsi w naszej szkole okazali się: Bąk Lucjusz, Kowalski Franciszek, Tadych Anna, Rodzeń Natan, Żygulska Julia, Kulpa Amelia, Ożga Karolina, Dróbka Julia, Szczodrowski Antoni, Grochowski Mikołaj, Piszczek Antonina, Konopa Oliwia, Sowa Wojciech, Gólczyńska Honorata, Zych Blanka, Dróbka Zuzanna, Włodarek Wojciech, Grochowska Weronika oraz Daniel Ksawery. Gratulujemy! W piątek nasza szkoła za sprawą uczniów zamieniła się w miejsce wielu różnych postaci literackich. Każda klasa wybierała inną pozycję książkową i w tym temacie przygotowywała swoją salę oraz przebrania. Wśród młodszych zwyciężyła klasa I i II a w starszych klasa VII.

            Kolejny raz wszyscy mogli przekonać się, że utrwalanie wiedzy z języka polskiego może być ciekawe i zabawne, a dzień spędzony w szkole może przynieść wiele emocji i zabawy.

          • SELFIE

          • "SELFIE - Odkryj potencjał cyfrowy swojej szkoły" to inicjatywa Komisji Europejskiej.
            Gromadzi ono opinie uczniów i nauczycieli na temat wykorzystania technologii w ich szkole.
            Odbywa się to za pomocą krótkich stwierdzeń i pytań
            Prosimy o wypełnienie ankiety w terminie do 7 marca br.
            Uczniowie mogą to uczynić pod linkiem:  https://liblink.pl/WuhSXN9wgd

          • #SzkołaPamięta

          • Obrazek 2023-11-13 08:28:34  

            1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia Polski. Dzień ten został ustanowiony przez sejm w 2011 roku, aby zachować pamięć o partyzantach, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem. W antykomunistycznym podziemiu walczyło od 120-180 tys. Polaków. Z tej okazji młodzież naszej szkoły przygotowała gazetkę ku czci Żołnierzy Wyklętych a przed budynkiem szkoły powiała flaga Polski. Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać o ich niezłomnej postawie, szczerym patriotyzmie, poświęceniu i ofierze życia. Z ich dokonań wyrastała niepodległa Rzeczypospolita.

          • ...ale kosmos...

          • W oddziale przedszkolnym tuż po feriach weszliśmy w świat kosmicznej przestrzeni, utrwaliliśmy wiadomości o planetach,  o tym kto pierwszy poleciał w Kosmos oraz o najważniejszej planecie dla nas - czyli Ziemi. Stworzyliśmy wspólnie całą grupą układ słoneczny, każdy z nas skrupulatnie tworzył planety, jedni wyklejali, drudzy  malowali farbami. Zbudowaliśmy również z figur geometrycznych statek kosmiczny przy okazji usprawniając wiadomości matematyczne. Jednak najfajniejszy był dla nas… KOSMOS w słoiku – każdy z nas wykonał własny.

        • Awaria autobusu szkolnego
          • Awaria autobusu szkolnego

          • Szanowni Państwo,
            w związku z awarią autobusu szkolnego w dniu jutrzejszym (27.02.2024) przywozy
            i odwozy będzie realizował 18-osobowy bus zastępczy.
            Jesli Państwo mają mozliwość - to prosimy o przywiezienie dzieci do szkoły i ich odbiór po zakończonych lekcjach.

            O tym, jak będą wyglądały przywozy i odwozy w następnych dniach zostaną Państwo powiadomieni przez dziennik elektroniczny.
             

          • Konkurs fotograficzny

          • W ramach realizacji OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „POZNAJĘ TECHNOLOGICZNE TRIKI, OSIĄGAM ŚWIETNE WYNIKI”  organizowany jest konkurs fotograficzny pt.: "Czytam, bo lubię".
            Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I - VIII szkół podstawowych.
            Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać fotografię cyfrową, promującą czytelnictwo. Z pracy powinien wypływać przekaz, który będzie zachęcał do czytania książek.
            Technika wykonywania zdjęć jest dowolna. 
            Dopuszcza się:
            1) konwersję zdjęć kolorowych do czarno-białych lub sepii, nakładanie kolorowych filtrów itp.;
            2) korektę polepszającą jakość zdjęć (wyostrzanie, kontrast, nasycenie, rozjaśnienie);
            3) stosowanie kolaży (wyłącznie fotografii samodzielnie wykonanych);
            4) dekorowanie zdjęcia napisami utworzonymi samodzielnie.
            Niedozwolone jest:
            1) wykorzystywanie zdjęć z internetu lub zdjęć wykonanych przez inne osoby;
            2) wykorzystywanie wizerunku innych osób bez ich zgody (w przypadku osób niepełnoletnich - bez zgody rodziców/ opiekunów prawnych)

            Zdjęcia, wraz ze zgodą podpisaną przez rodzica, można dostarczać do p. Renaty Nowickiej, do czwartku, 29. lutego br. lub przesłać na adres: 
             
            rnowicka.spfalmierowo@gmail.com
             

            Zgoda do pobrania Zalacznik_-_zgoda_rodzica.pdf

          • Akt wandalizmu

          • Szanowni Państwo,
            z przykrością informujemy, że minionej nocy na terenie naszej szkoły doszło do aktu wandalizmu - zniszczony został fragment orynnowania budynku.
            Nieznany sprawca lub sprawcy uczynili to z pełną premedytacją. 
            Szkody będą musiały zostać naprawione z pieniędzy, które szkoła mogłaby przeznaczyć na cele bardziej służące naszym uczniom.
            Informujemy także, że sprawa została zgłoszona na policję.


             

        • Rekrutacja
          • Rekrutacja

          • Szanowni Państwo,
            przypominamy, że do dnia 27. lutego br. trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego.
            Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz wnioski do pobrania pod linkiem REKRUTACJA.

          • Podsumowanie I semestru

          • Dnia 9 lutego br. podczas apelu podsumowaliśmy osiągnięcia uczniów naszej szkoły podczas pierwszego semestru w różnych kategoriach: wyniki w nauczaniu, frekwencja, czytelnictwo. Ponadto nauczyciele wychowawcy docenili każdego swojego wychowanka poprzez wręczenie na forum szkoły imiennych dyplomów za trud włożony w rozwijanie talentów, poczynione postępy, pomocną dłoń, odpowiedzialność, współpracę, sport czy inne godne naśladowania działania. W ten sposób każdy uczeń mógł poczuć się wyjątkowy i zauważony, a to stanowi o jego późniejszej motywacji do dalszej pracy i budowaniu poczucia własnej wartości.

            Ranking indywidualny klas 1 – 8 – uczniowie ze 100% frekwencją:

            • Monika Zdanowicz z kl.1
            • Jakub Kowalski z kl. 2
            • Antonina Piszczek z kl. 3
            • Lena Konopa z kl.5

            Ranking indywidualny klas 1 - 8– wzorowy czytelnik

            • Maja Kotarak z kl. 7 – liczba wypożyczeń: 17 książek

            Ranking indywidualny klas 4 – 8 w wynikach w nauczaniu

            klasa 4

            1. Zych Blanka średnia 5,50
            2. Wojda Martyna średnia 4,82

            klasa 5

            1. Dróbka Zuzanna średnia 5,55
            2. Zych Martyna średnia 5,50
            3. Piszczek Zofia średnia 5,25
            4. Konopa Lena średnia 5,17
            5. Mrotek Maria średnia 5,17
            6. Białakowski Wojciech średnia 4,83
            7. Goła Nadia średnia 4,83
            8. Grochowski Marcel średnia 4,83

            klasa 6

            1. Mrotek Amelia średnia 5,17
            2. Dudziak Remigiusz średnia 4,83

            klasa 7

            1. Grochowska Weronika średnia 5,29
            2. Bureta Zofia średnia 4,93

            Ranking klasowy 1 – 8 w frekwencji

            1. klasa 7 –  94,19%
            2. klasa 5 –  94,01%
            3. klasa 3 – 93,91%

            Ranking klasowy 1- 8 w czytelnictwie

            1. klasa 7 – 11,1 wypożyczeń
            2. klasa 3 – 3,8 wypożyczeń
            3. klasa 5 – 3,7 wypożyczeń

            Ranking klasowy 4 – 8 w wynikach w nauczaniu

            1. klasa 5 średnia 4,83
            2. klasa 4 średnia 4,48
            3. klasa 6 średnia 4,14
          • Dzień Pizzy

          •      Dzieci z oddziału przedszkolnego, z pomocą wychowawcy oraz mamy Oliwii  -  przygotowały pizzę z okazji Dnia Pizzy, który był 9. lutego. Najpierw pani Paulina opowiedziała dzieciom o państwie, z którego wywodzi się pizza, dzieci poznały ciekawostki dotyczące pizzy np. dlaczego jest ona okrągła? Wiecie? Bo my już wiemy. Były zabawy ruchowe i zabawy dydaktyczne i to wszystko w tematyce naszego dzisiejszego przysmaku, Podczas ferii też można się świetnie bawić w szkole!
               Spotkanie odbyło się również w ramach projektu "Mogę być kim chcę". To był przyjemnie i pyyyysznie spędzony czas :-)

          • Ferie zimowe!

          •           Ferie nie muszą oznaczać czas spędzony tylko w domu, dlatego nasi uczniowie pod opieką p. Anny Małek, p. Bożeny Janickiej, p. Renaty Bednarek i p. M. Kułakowskiego wybrali się na wycieczkę do Piły. Z samego rana wsiedli do autobusu i ruszyli przed siebie by spędzić aktywnie kilka chwil na łyżwach. Jedni mogli pochwalić się umiejętnościami łyżwiarskimi, a inni stawiali na lodzie swoje pierwsze kroki. Później wszyscy pojechali do Galerii Kasztanowej, gdzie zjedli posiłek, po którym rozsiedli się wygodnie w kinowych fotelach by obejrzeć film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak”.
                    Zmęczeni i pełni emocji wrócili do domów z nadzieją na kolejny udany wyjazd, który zawsze jest dobrą okazją do integracji, oderwania się od komputerów i telefonów oraz spędzenia miłego czasu.

        • To był bal...
          • To był bal...

          •       12 lutego, w pierwszy dzień ferii, na sali gimnastycznej naszej szkoły licznie zgromadziły się różne postaci – piłkarze, jednorożce, koty, wróżki, policjanci, strażacy, księżniczki, myszki i … wiele, wiele innych. Tego dnia obył się, bowiem długo oczekiwany bal karnawałowy.
            Z inicjatywy pani Pauliny Krzyckiej, która zgłosiła naszą szkołę do akcji zainicjowanej przez DJ-a Lucę, który na Facebooku ogłosił konkurs, podczas którego można było wygrać 2 godziny darmowej zabawy z jego udziałem oraz dzięki zaangażowaniu znacznej części naszej szkolnej społeczności udało się nam w tej akcji zająć 3. miejsce.  Otrzymaliśmy 50% rabat na usługę dj-a, a drugą część pokrył sponsor, który chce pozostać anonimowy.
            Zabawa była doskonała, uczestnicy bawili się w rytmie różnych przebojów, a DJ Luca nie tylko zachęcał do tańców, ale też sam brał w nich udział. Były też odwiedziny ogromnej maskotki psa Marshalla – jednej z postaci „Psiego patrolu”.
                  W czasie przerw w tańcach i zabawach uczestnicy mogli wykonać sobie brokatowy tatuaż oraz poczęstować się soczkami, ciasteczkami i innymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców.
                   Opiekę nad dziećmi sprawowały panie Joanna Bartol, Paulina Krzycka i Renata Nowicka.
            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia balu, a zwłaszcza DJ-owi Luce za pomysł sponsorowania imprezy, muzykę i zabawy, pp. Martynie Dominiak, Katarzynie Dróbka i Agacie Sowa za pomoc w przygotowaniu dekoracji, sponsorowi za pokrycie części kosztów za występ DJ-a oraz klasowym Radom Rodziców za zakup soków i przekąsek.

            To był bal – jedyny w swoim rodzaju!