Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Co słychać w szkole?
Niech żyją wakacje... 🌞⛱️🌄🤽⛵
TO NIE POŻEGNANIE, TO NOWY POCZĄTEK
Dnia 27 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy VIII. W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Podczas uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która odczytała piękne słowa skierowane do absolwentów. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agata Sowa, również pożegnała młodzież, przekazując prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Po przekazaniu sztandaru młodszym kolegom oraz rozdaniu świadectw i ślubowaniu absolwentów, głos zabrała wychowawczyni pani Bożena Janicka, która skierowała kilka słów do uczniów oraz wręczyła drobne upominki, przypominające wspólnie spędzony czas w murach szkoły. Nie zabrakło także drobnych podarunków i podziękowań dla grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników szkoły. W dalszej części uroczystości mikrofon przekazano klasie VII, której opiekunem był pan Krystian Królak. Uczniowie tej klasy przygotowali pożegnalne przedstawienie, wręczyli upominki dla absolwentów i kwiaty dla ich wychowawczyni. Na zakończenie wszyscy zasiedli przy wspólnym stole, aby ostatni raz powspominać minione lata nauki. Rodzice zadbali o przygotowanie poczęstunku. Uroczystość miała symboliczne znaczenie, zamykając pewien etap życia, aby rozpocząć nowy. Organizatorzy życzyli wszystkim udanych wakacji, wielu przygód i niezapomnianych wrażeń. To nie pożegnanie, to nowy początek.
14
Wycieczka rowerowa uczniów kl. 3
25. czerwca uczniowie klasy 3 pod opieką wychowawczyni - Renaty Nowickiej oraz mam pp. Karoliny Kowalskiej i Agaty Sowy udali się naycieczkę rowerową. Pierwszy etap prowadził ze szkoły do Kościerzyna Wlk. Tam czekała na uczestników niespodzianka przygotowana pezez Honoratę i jej mamę - p. Dorotę - były owoce, babeczki, pyszna drożdżówka i lemoniada. Po posiłku i odpoczynku rowerzyści udali w dalszą drogę - do Gromadna. Tam tata Marceliny - p. Maciej, przygotował ognisko. Była okazja nie tylko upiec kiełbaski, zjeść słodką przekąskę ale też "puszczać kaczki" po jeziorze. Ostatni etap - to powrót do szkoły. Udało się nam przejechać 16 km. nieco zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.
5
Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym
„Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować..”
Walt Disney
26 czerwca przy udziale najmłodszych dzieci, pani Dyrektor, nauczycieli, a także rodziców odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaki przedstawiły inscenizację Jana Brzechwy pt. „Rzepka”. Następnie wystawiona została oficjalna część czyli wiersze, piosenki i podziękowania związane z końcem roku szkolnego. To był niesamowicie wzruszający moment zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz wychowawcy. Głos zabrała również pani Dyrektor Anna Małek, która podziękowała rodzicom i dzieciom za całokształt, za wsparcie dzieci w edukacji i w wychowaniu.
W szczególności podkreśliła, jak bardzo dumna jest z młodego pokolenia, które rozpoczyna swoją edukację. Przedszkolaki otrzymały dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego a także nagrody w formie książek, breloczków i gier.Drogie dzieci, rodzice życzymy Wam zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
9
„Z tornistrem wspomnień w stronę lata” – zakończenie roku szkolnego 2024/2025
27 czerwca o godzinie 8:00 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli uroczystości kończące rok szkolny wspólną mszą świętą w kościele parafialnym w Gromadnie. Był to czas refleksji, wdzięczności za minione miesiące nauki oraz modlitwy o bezpieczne i radosne wakacje. Po nabożeństwie uczniowie klas I–VII wraz z nauczycielami udali się na salę wiejską w Falmierowie, gdzie miała miejsce główna część uroczystości. Dyrektor szkoły, pani Anna Małek, serdecznie powitała zebranych, w tym zaproszonych gości: panią Teresę Mikołajczak, Skarbnika Gminy Wyrzysk, oraz księdza Adriana Piecucha, rektora ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej. W swoim przemówieniu pani dyrektor z dumą podsumowała rok szkolny 2024/2025, podkreślając zaangażowanie uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Złożyła również życzenia spokojnego wypoczynku, inspirujących podróży i bezpiecznego powrotu we wrześniu. Następnie głos zabrała pani Teresa Mikołajczak, która w imieniu burmistrza Marcina Piszczka odczytała list skierowany do społeczności szkolnej. Znalazły się w nim słowa uznania dla codziennego trudu uczniów i nauczycieli oraz ciepłe życzenia wakacyjnego wytchnienia, radości i nowych sił. Do uczestników zwrócił się również ksiądz Adrian Piecuch, przypominając o znaczeniu wspólnoty, wzajemnego wsparcia i duchowego rozwoju. Życzył uczniom, by wakacje były czasem pięknych przeżyć, wzruszeń i mądrych wyborów. Szczególnym momentem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy pierwszej. Wiersze i piosenki dostarczyły zgromadzonym wielu wzruszeń i uśmiechów. Pierwszoklasiści z humorem i wdzięcznością podsumowali swój pierwszy rok szkolny. W dalszej części uroczystości wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, listy gratulacyjne dla rodziców oraz podziękowania dla rodziców i uczniów szczególnie angażujących się w życie szkoły.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się z wychowawcami do klas, by odebrać świadectwa i z radością rozpocząć długo wyczekiwane wakacje.
10
Wycieczka rowerowa
26 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa do Młotkówka pod opieką pani Sylwii Tomczyk, pani Bożeny Janickiej oraz pana Krystiana Królaka. Uczestnicy podziwiali piękno naszej okolicy, grali w piłkę i spędzali wspólnie czas. Mamy przygotowały smaczne ciasto i lemoniadę, za co serdecznie dziękujemy. W drodze powrotnej wszyscy wybrali się na lody, ciesząc się słodkim zakończeniem wycieczki.
„Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”
W minionym już roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w realizacji III edycji projektu edukacyjnego o nazwie „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”. Koordynatorem projektu była p. Renata Nowicka.
Głównymi celami projektu były: wsparcie nauczycieli klas I-VIII szkół podstawowych w rozwijaniu kompetencji cyfrowych uczniów, nabycie umiejętności wykorzystywania i informatycznych przez uczniów, narzędzi multimedialnych, wzbogacenie wiedzy uczniów i zwiększenie efektywności uczenia się, zwiększenie motywacji uczniów do nauki, promowanie stosowania aktywizujących metod nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych, kształtowanie umiejętności krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie, promowanie wykorzystywania przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji oraz korzystania z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, Cele te doskonale wpisywały się w tegoroczne kierunki polityki oświatowej.
Aby projekt został zrealizowany należało wykonać co najmniej 3 zadania z każdego modułu.
Moduł I – Wykorzystywanie sztucznej inteligencji – Generowaliśmy sceny z poznawanych lektur, np. „Drzewo do samego nieba”, generowaliśmy avatary Mikołaja wraz z życzeniami dla młodszego rodzeństwa, przy pomocy ChatGPT stworzyliśmy grę terenową.Moduł II – Rozwijanie umiejętności cyfrowych - Robiliśmy zdjęcia inspirowane dziełami malarskimi, odbyliśmy wirtualne spacery, m.in. po Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, wzięliśmy udział w fotograficznym konkursie „Czytam, bo lubię”.
Moduł III – Sprawdzę to sam – Tworzyliśmy przy pomocy drukarki 3D breloczki dla uczniów klasy 1, ozdoby świąteczne, wydruki własnych pomysłów przygotowanych w Tincercad, długopisu 3D powstały elementy dekoracyjne na gazetkę klasową, za pomocą gogli VR odbyliśmy podróż w saniach Mikołaja i w głąb ludzkiego ciała, programowaliśmy roboty, by pokonywały tor przeszkód.
Moduł IV - Jestem bezpieczny w sieci i potrafię dokonać selekcji informacji dostępnych w internecie - Zorganizowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, rozwiązywaliśmy zadania na ZPE dotyczące cyberbezpieczeństwo i tworzyliśmy plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
Wszystkie zadania należało dokumentować i przesyłać sprawozdania do organizatora projektu.
Po weryfikacji i wypełnieniu dodatkowej ankiety otrzymaliśmy certyfikaty.
Organizator projektu przygotował podsumowanie, w którym możecie zobaczyć też działania z naszej szkoły.
Oto link: Podsumowanie III edycji projektu.11
Realizacja projektu ”Zdrowe życie i pierwsza pomoc” zakończona
W roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole została zrealizowana innowacja pedagogiczna w formie projektu edukacyjnego pt. „Zdrowe życie i pierwsza pomoc” , której koordynatorem była p. Elżbieta Knioła. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej uczniów oraz kształtowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Projekt został opracowany z myślą o uczniach klas I–VIII i obejmował szereg działań prowadzonych w ciągu całego roku szkolnego. Był podzielony na dziesięć tematycznych modułów, realizowanych cyklicznie od września do czerwca. Wśród podejmowanych działań znalazły się m.in.:
- pogadanki i warsztaty na temat zdrowego odżywiania i codziennej higieny,
- zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu i w sali gimnastycznej,
- ćwiczenia relaksacyjne i elementy profilaktyki zdrowia psychicznego,
- pokazy i praktyczne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy (m.in. pozycja boczna ustalona, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, wezwanie pomocy),
- udział w akcjach promujących zdrowy styl życia,
- współpraca z pielęgniarką szkolną oraz zaproszonymi gośćmi (ratownikiem medycznym).
Dzięki realizacji projektu uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne z zakresu dbania o zdrowie i udzielania pierwszej pomocy. Wzrosła ich świadomość dotycząca odpowiedzialności za własne zdrowie, a także chęć podejmowania aktywności fizycznej. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie, a zajęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców. Funkcję koordynatora projektu pełnił pedagog szkolny.
To już ostatnie zdjęcia ukazujące podejmowane przez uczniów zadania projektowe realizowane w ostatnich miesiącach roku szkolnego.
2
ZDROWE ODŻYWIANIE NA LEKCJI TECHNIKI
Na ostatnich przed wakacjami lekcjach techniki oprócz przygotowywania pysznych potraw, skupiliśmy się na zdrowym żywieniu. Wykorzystaliśmy świeże owoce do szaszłyków, piekliśmy gofry i babeczki z pełnoziarnistej mąki i przygotowywaliśmy zapiekanki z warzywami. Dzięki temu nie tylko doskonale się bawiliśmy, ale również zdobywaliśmy wiedzę na temat korzyści płynących ze spożywania różnorodnych i zdrowych produktów. W ten sposób łączyliśmy naukę z praktyką, ucząc się jednocześnie o odpowiednim odżywianiu.
5
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 27.06.2025 r.
8.00 - Msza w kościele w Gromadnie
ok. 9.00 - spotkanie na sali wiejskiej w Falmierowie, po nim - spotkania z wychowawcami w klasach
10.30 - Uroczystość zakończenia nauki w szkole podstawowej dla uczniów klasy 8
Harmonogram przywozów i odwozów w dniu 27 czerwca 2025r.
Autobus - przywóz
7.15- Młotkówko
7.20- Dobrzyniewo
7.25- Klawek
7.30- Falmierowo
7.35- Polinowo1
7.40- Polinowo 2
7.50- Kościerzyn Wielki-Gromadno (kościół)
odwóz
8.55/9.00- Gromadno (kościół) - Falmierowo (szkoła)
10.30- Gromadno, Kościerzyn Wlk. Polinowo 2, Polinowo1, Dobrzyniewo, Młotkówko
BUS - przywóz
6.50- Hercowo
6.55 - Pinki
7.00 -Masłowo
odwóz:
10.30
Piesza wycieczka do Gromadna
24 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami: P. Krzycką, E. Piwowarczyk, I. Bromkiem i mamą panią P. Kempką, wybrały się do Gromadna na piknik zorganizowany przez rodziców. Co najważniejsze wycieczka była pokonana pieszo. Najpierw dzieci powitały maskotki - świnka i krówka, które zaprowadziły nas na wiejski plac zabaw. Następnie, kiedy dotarliśmy na miejsce, jedną z atrakcji była przejażdżka na kucu (podziękowania dla p. Marcina Piszczka Burmistrza Wyrzyska za możliwość skorzystania). Potem panowie z OSP Gromadno pokazali dzieciom, jak wygląda od środka wóz strażacki oraz każdy miał możliwość założenia prawdziwego hełmu strażackiego, a także trzymania strażackiego węża. W międzyczasie dzieci mogły jeść pyszne kiełbaski, ziemniaczki czy słodkości przygotowane przez rodziców: gofry, babeczki, galaretki oraz napić się pysznej lemoniady. Na koniec pani Paulina zorganizowała zabawy ruchowe dla dzieci z wykorzystaniem chusty, piłeczek oraz baniek mydlanych – wszystkim dopisywały świetne humory. Atrakcją już ostatnią była wata cukrowa, która dała wiele radości dzieciom. To był fantastyczny dzień i nawet pogoda nam nie przeszkodziła. Serdeczne podziękowania kieruje dla p. Sylwii Kowalskiej, p. Agnieszki i Łukasza Kowalskich, p. Julity i Łukasza Kowalskich, p. Małgorzaty Mrotek. Do zobaczenia w przyszłym roku.
17
Wycieczka do Łodzi
Dnia 23 czerwca 2025 roku uczniowie klas II-VIII wybrali się na wycieczkę do Łodzi, która była zarówno świetną okazją do nauki, jak i rozwijania radości i zabawy. Opiekunami grupy były panie Bożena Janicka, Anna Małek, Renata Nowicka oraz Sylwia Tomczyk.
Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Orientarium, gdzie mieli okazję zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt, takie jak tygrysy, słonie, orangutany, krokodyle oraz kolorowe ryby. Zwiedzanie tego nowoczesnego obiektu pozwoliło uczniom poszerzyć wiedzę o środowiskach naturalnych i zwyczajach zwierząt z różnych zakątków świata.
Po części edukacyjnej uczestnicy udali się do parku rozrywki Mandoria, gdzie czekała na nich masa atrakcji i zabaw na różnych karuzelach, zjeżdżalniach i placach zabaw. To doskonała okazja do integracji, relaksu i aktywnego spędzenia czasu.
Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy na temat fauny i środowisk naturalnych zwierząt, rozwijanie umiejętności społecznych i współpracy w grupie, promowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, integracja klas i budowanie dobrych relacji między uczniami.
Wycieczka okazała się niezwykle udana i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń!
10
Sukcesy w BIEGU OLKA
14 czerwca 2025 roku w Wyrzysku odbył się coroczny bieg Olka, w którym nasza szkoła zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Wszyscy uczniowie biorący udział w wydarzeniu wykazali się ogromnym zaangażowaniem, determinacją i sportowym duchem walki - każdy dał z siebie wszystko!
Wyniki naszych uczniów :
Marcelina Kowalska z klasy IIi - II miejsce;
Franciszek Kowalski z klasy II - IV miejsce;
Alicja Budnik z klasy II - V miejsce;
Oliwier Kotarak z klasy V - IV miejsce;
Zofia Bureta z klasy VIII - III miejsce;
Bartosz Dutkiewicz z klasy VIII - II miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą reprezentację naszej szkoły. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć.
Foto: FB Gmina Wyrzysk
WIECZÓR FILMOWY
Dnia 17 czerwca odbyło się ognisko dla uczniów klas IV-VIII oraz wspólne oglądanie filmu "Młodsza siostra". Celem wydarzenia była integracja uczniów oraz zapewnienie im chwili relaksu i okazji do wspólnego spędzenia czasu. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość lepszego poznania się w przyjaznej atmosferze, co przyczyniło się do wzmocnienia więzi między klasami. Wieczór umożliwił młodzieży refleksję nad poruszanymi w filmie tematami oraz rozwijanie empatii. Wnioski z wydarzenia wskazują na dużą satysfakcję uczestników oraz potrzebę organizowania podobnych inicjatyw w przyszłości, które sprzyjają integracji społecznej i budowaniu pozytywnych relacji wśród uczniów.
Sukces naszych uczniów w Konkursie Plastycznym "Czyste Wody – Zdrowe Ryby"
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Konkursie Plastycznym „Czyste Wody – Zdrowe Ryby” organizowanym przez Okręg Nadnotecki PZW w Pile.
Karol Radecki (kl.I) zdobył II miejsce, natomiast Julia Dróbka (kl.II) i Nikola Grochowska (kl.IV) otrzymały wyróżnienia za swoje prace. Gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, zaangażowania i kreatywności!
Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!
Już niedługo będę w klasie 1🔤
Pierwszoklasiści w pierwszym dniu szkoły mogą odczuwać różne emocje, takie jak podekscytowanie, ciekawość, radość, ale także niepewność, lęk i obawy. Dla wielu z nich jest to nowe i nieznane doświadczenie. Warto wcześniej przeprowadzać zajęcia integracyjne, które pomogą dzieciom i rodzicom łagodnie przejść przez nowe doświadczenie szkolne, budować relacje, rozwijać umiejętności społeczne i stwarzać przyjazną atmosferę w klasie.
Takie zajęcia odbyły się w dniu. 17.06. br w naszej szkole. Przyszli pierwszoklasiści spędzili kilka godzin wspólnie bawiąc się i ucząc. Były zabawy ruchowe, liczenie, głoskowanie, próby czytania i pisania nagodzone prawdziwą oceną – oczywiście 6 😊 oraz zajęcia plastyczne i lekcja języka angielskiego. Dużo radości dała też możliwość samodzielnego wyjścia na przerwę – to już prawdziwa szkolna „dorosłość”.
Zajęcia te doskonale wpisały się w realizację kierunków polityki oświatowej, zwłaszcza kierunku trzeciego: „Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.”Zajęcia zorganizowała p. Renata Nowicka.
Zajęcia integracyjne z pedagogiem
W czerwcu odbyły się zajęcia z pedagogiem dla klasy VI, które miały na celu integrację grupy. Zajęcia poprowadziła p. Paulina Krzycka. Z uwagi na sprzyjającą pogodę lekcja odbyła się w terenie, na świeżym powietrzu. Najpierw wszyscy usiedli w kole i zagraliśmy w grę „Daj się poznać„ - każdy odpowiadał na pytania o sobie. Następnie uczniowie mieli wyścigi rzędów oraz inne gry i zabawy integracyjne. Wszystkim dopisywały świetne humory.
Zajęcia były zrealizowane w oparciu o kierunki polityki oświatowej: „Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym” oraz „Edukacja prozdrowotna w szkole - kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej, nauka udzielania pierwszej pomocy.”
2
XXV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI GÓRA GROSZA
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem zbiórki było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci – zwłaszcza tych wychowujących się
poza własną rodziną – oraz dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej.Akcja miała charakter międzyklasowej rywalizacji, co dodatkowo zmotywowało uczniów
do zaangażowania się w zbieranie monet o nominałach: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr i 50 gr.Zbiórka objęła uczniów klas I–VIII, którzy wspólnie uzbierali kwotę 494,40 zł.
Zwycięzcami rywalizacji międzyklasowej zostali:
- I miejsce – klasa III
- II miejsce – klasa II
- III miejsce – klasa I
Wstępnego sortowania i obliczenia monet dokonali nasi szkolni wolontariusze. Ostatecznego przeliczenia zgromadzonych środków dokonał Nadnotecki Bank Spółdzielczy w Białośliwiu,
z Oddziałem w Wyrzysku, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc organizacyjną.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie i dobre serce. Każda wrzucona moneta to nie tylko realna pomoc, ale także wyraz empatii i solidarności
z najbardziej potrzebującymi.Razem możemy więcej!
Udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza wpisuje się w realizację poniższych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024-2025:
- Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych (…)
- Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.
Teatr zagościł po raz kolejny
17 czerwca odwiedził nas Teatr Bajeczny z Bydgoszczy z przedstawieniem „Cudaczek Wyśmiewaczek”. Tematyka obejmowała emocje oraz to, jak należy sobie radzić przede wszystkim z trudnymi emocjami. Dzieci w skupieniu wysłuchały aktorów oraz współpracowały podczas wykonywanych ćwiczeń. Zajęcia teatralne były zrealizowane w oparciu o kierunki polityki oświatowej „Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych”.
Zajęcia z przedstawicielami PSE-S w Pile
17 czerwca obyły się zajęcia poprowadzone przez panie z Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Pile, które miały na celu zapoznanie dzieci z Talerzem Zdrowego Odżywiania. Pani opowiedziała dzieciom, jak ważne jest jedzenie, co dostarcza i jakie wartości odżywcze powinny być w większej mierze dostarczane człowiekowi. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, na sam koniec otrzymały dyplom oraz magnes. To były bardzo ciekawe zajęcia zrealizowane w oparciu o kierunki polityki oświatowej: „Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych”, „Edukacja prozdrowotna w szkole - kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej”.
2
Archiwum Aktualności